Okul konusunda çok sıkmak

CHRİS W4LKER

Decapat
Katılım
5 Mayıs 2021
Mesajlar
3.079
Çözümler
10
Bir gün uyuyamazsan öteki gün uyursun. Bu ne saçma bir korku? Uyumadan yaşayacak değilsin ya.
Saçma değil hocam. Banada oluyor bazen. Aniden "Ya uyku tutmazsa ve uyuyamazsam? Okula uykusuz halde mi gideceğim?" diye düşünmeye başlıyorsun. Korku derken öyle bir korku değil yani.

Bu arada tavsiye olarak, nefes egzersizi yapın. Sonra gözünüzü kapatıp bütün vücudunuzu serbest bırakın. Tek bir yerinizi bile kasmayın. Sonra huzur verici şeyler düşünün. Amazon ormanlarında gezintiye çıkmışsınız falan gibi. Ne bileyim aklınızdan huzur verici senaryolar kurup onu düşünün. Ve bu "Ya uyuyamazsam?" korkusunu hiç düşünmemeye gayret edin.
 
KS
KS
TheTwize0

TheTwize0

Femtopat
Katılım
30 Haziran 2022
Mesajlar
87
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Saçma değil hocam. Bana da oluyor bazen. Aniden "ya uyku tutmazsa ve uyuyamazsam? Okula uykusuz halde mi gideceğim?" diye düşünmeye başlıyorsun. Korku derken öyle bir korku değil yani.

Bu arada tavsiye olarak, nefes egzersizi yapın. Sonra gözünüzü kapatıp bütün vücudunuzu serbest bırakın. Tek bir yerinizi bile kasmayın. Sonra huzur verici şeyler düşünün. Amazon ormanlarında gezintiye çıkmışsınız falan gibi. Ne bileyim aklınızdan huzur verici senaryolar kurup onu düşünün. Ve bu "ya uyuyamazsam?" korkusunu hiç düşünmemeye gayret edin.

Aynen böyle çok doğru söyledin sağ ol.
 

Yeni konular

Yukarı