Okul kütüphanesi bilgisayarında olması gerekenler nelerdir?

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar, okulumuzda kütüphane açılacak. Kütüphane bilgisayarını ise ben kuracağım. Sizce kütüphane bilgisayarında hangi işletim sistemi olmalı ve hangi programlar yüklü olmalı?

Bence Windows 10 veya 11 kur. WinRAR, Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, belki Adobe Photoshop falan. Bu arada aşırı havalı bir iş.
Ek: Google kurmayı unutma.

Artı -1 Eksi
Arkadaşlar, okulumuzda kütüphane açılacak. Kütüphane bilgisayarını ise ben kuracağım. Sizce kütüphane bilgisayarında hangi işletim sistemi olmalı ve hangi programlar yüklü olmalı?

1) Windows 10 64 lisanslı (cracler misin bilmem ama sağlam olsun)
2) Office programları
3) Google Chrome
4) Deepfreze
5) Adobe Acrobat reader DC
6) IDM
7)WinRAR
8) VirtualBox'a da Windows 10 kur Steam, Valorant malo yükle arada gizlice atarsınız.

Arkadaşlar, çoğunuz yanlış anlamışsınız. Bu bilgisayarı kütüphane üyeleri değil, kütüphane görevlileri kullanacak. Ona göre yazabilir misiniz?
Lisans durumunu göz önünde bulundur ona göre hareket et.
Muhtemelen crack yapacağım için sıkıntı yok.
Allah için Windows kur. Bizim kine Pardus kurmuşlar oyun falan açamıyoruz.
Zaten Windows kuracağım. Çünkü kütüphane yönetim programı exe uzantılı. Gerçi ETAP artık ETA 15 güncellemesi ile .exe açabiliyor ama neyse.

Arkadaşlar, aradan 3-4 ay geçti. Beni bugün Türkçe hocamız kitap girmemiz için çağırdı. A dolabının 4. rafını (56 kitap) girdik. Programın adı Kitabevi ama Google'da Ücretsiz Barkodlu Kütüphane Otomasyon Programı 3.0 yazınca çıkıyor diye hatırlıyorum. Bilgisayara Windows 7 yüklemişler ve akıcı çalıştırıyor. İşlemci olarak Pentium var, hatırlamıyorsam 3.00 GHz. RAM 2 GB.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı