Okul müfredatına yeni bir ders ekleniyor: Kültür tarihi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeni ders: Hz Muhammed'in yetiştiği kültür (?)

Hani türklerin ilk ortaya çıktığı zamandaki kültürden şuandaki kültüre gelişimizi anlatacaklarsa iyi. Ama %30 falan böyle bir şeyin olma ihtimali.

Ortaokulda din dersinde işkence çektiğim için din dersini sevmeyenleri anlıyorum, ama sizi iyi yöne yönlendirmeye çalışıyorlarmış, gerçekten çok çektim ben dinden.

Son düzenleme:
Bunun yerine bilişim teknolojileri ile ilgili bir ders koysalar daha faydalı olurdu.

Günümüzde teknoloji okur yazarlığı elde etmek, atalarımızın okunun nereye düştüğünü bilmekten daha önemli.
'Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur'

Mustafa Kemal Atatürk

Kültür tarihi derken hangi topluluğun tarihini ders olarak okutacaklar mış? Türk tarihi ise zaten bütün dersler de mevcut. Arap kültürü ise tepkinizi ortaya koyun biz Türk'üz farklı bir medeniyetin kültürünü öğrenmek Türklüğün asimile olma çalışmalarına hazırlıktır. Türk tarihinde bunun izlerini görmekteyiz.

O dersin yerine günümüzün teknolojisine uyumlu yapay zeka uygulamaları geliştirme, yazılım ve donanım vb. dersleri koysalar daha güzel olmaz mı? Bilişim Teknolojileri dersimiz var diyecekler peki soruyorum o derste yazılım öğretiyorlar mı hayır. Bilgisayarı açma kapama kopyala yapıştır gibi basit temel eğitimleri veriyor bilgisayar hocaları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı