Okul müfredatına yeni bir ders ekleniyor: Kültür tarihi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kültür dersi içinde kesin bir bit yeniği var eminim. Zaten kültürümüzü öğrenmek istesek tarih dersi var. Müfredatına eski kültürleri ekleyebilirler.

(İlluminati) iş başında. Misyonerler, entegrasyonu gerçekleştirmek için eğitim sistemine saldırıyor.
Toplama bilgilerle tarih olusturacaklar.
Toprak genişliği bütünlüğü ve toplum dağılımı çok karışıktır.
Cengizhan dedemiz çıkma ihtimali bile var.
O kadar kurcalayacaklar ki, artık toplama kültür ile bizi değişime uğratacaklar.
Bu ders gerekli mi?
"Eskiden ben Ermeni'ymisim, senin soyun Rum'muş diye diyalog yaşanabilir.
Umarım din ile ilgisi yoktur.
Malum parti dayi tisortunu gençlerin giymesini istemem şahsen.

Dosya Ekleri

• indir (2).jpeg
    indir (2).jpeg
    7,1 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Bence burada herhangi bir saygısızlık yok. 🙂

Bak Müslüman olmayan Araplar da var. Terörist olmayan Araplar da var.
Önderin olarak gördüğün kişinin gençliğe hitabesini oku. Oradaki Arapça sözcükleri çıkardığında bile ortada hitabe falan kalmıyor. Ki adamın adı da Mustafa Kemal. Yani Arapça bir ad. Bilmem anlatabildim mi? 850 yıl Arap dönmesi Rumların (Osmanlının) kölesi olanlar.
1100 yıldır Muhammed'in dininin mevalisi olanlar gelmiş burada Arapları aşağılıyor. Tam bir komedi🙂

Araplar dünyayı etkilerken siz ne yapıyordunuz?

Ahmet Haşim'in 1919 Anadolu raporunu oku.

Çok değil 100 yıl önce Anadolu halkının yaşantısı 4000 yıl önceki antik mısırlıların yaşantısından daha berbat.

Ya şu yorumlara bak gözünü seveyim. Bunlarla mı biz medeniyeti ileri taşıyacağız? Adamlar güler bize.

Önderin olarak gördüğün kişinin gençliğe hitabesini oku. Oradaki Arapça sözcükleri çıkardığında bile ortada hitabe falan kalmıyor. Ki adamın adı da Mustafa Kemal. Yani Arapça bir ad. Bilmem anlatabildim mi? 850 yıl Arap dönmesi Rumların (Osmanlının) kölesi olanlar.
1100 yıldır Muhammed'in dininin mevalisi olanlar gelmiş burada Arapları aşağılıyor. Tam bir komedi🙂

Çok değil 100 yıl önce Anadolu halkının yaşantısı 4000 yıl önceki antik mısırlıların yaşantısından daha berbat.

Mustafa Kemal kısmına katılmıyorum ayrıca şeriat olmasa asla aşağılamam ki hala aşağılamadım düşüncemi belirttim. 🙂

Araplar dünyayı etkilerken biz yoktuk. Şu anda ben varım ve arap etkisi altına girmiyorum.

Gençliğe hitabede arapça kelime olması kadar normal bir şey yok çünkü Atatürk'de eğitimini Osmanlı'dan arap etkisi altında aldı. Avrupada almadı. Ki o zamanki Türkçe şimdiki kadar yalın ve ''Türkçe'' değildi. Buna rağmen Atatürk arapçılığın ne kadar leş bir şey olduğunu görerek ülkeyi Türkçülük yoluna soktu. Ne yani, annesi babası Atatürk'e arapça isim verdi diye ömrünün sonuna kadar arap yalayıp Osmanlı'nın emrine uyarak ülkeyi Fransız mandasına mı çevirseydi?

Arapça isme sahip olması veya arapça konuşması hiç bir şeyi kanıtlamıyor. Atatürk yanlışı gördü, düzeltti. Şimdi onun düzelttiği ne varsa eski haline getirmeye çalışıyorlar.

Gökten indiği sanılan inançlar ile hiç bir yere gelemeyiz.

Kabre girdiklerinde her şeyi apaçık görecekler fakat iş işten geçmiş olacak.
Bırak devam etsinler.
Sizler cennetlik misiniz abim? Klasik argümanlar yine. "Siz cehennemliksiniz, siz şöylesiniz, çatır çatır yanacaksınız." Abi tamam onların söylediği bir tarafa, ama şu ana kadar gördüğüm hiç bir mesajda haksız bir taraf görmedim. Zaten Suriyelisinden, Afganından yeterince çekiyorken, ki Peygamber'in tarihi bile pek çok şeylerle doluyken, boş boş anlatılan din derslerinden farkı olmayacaksa, böyle konuşmakta da haklılar. Din kültürü diye anlatılan şeyin çocukluktan beri anlatılan mucizelerden ibaret olması ne kadar mantıklı? Niye bunlar derince araştırılmıyor, akıl ve mantıkça tartılmıyor, yalan olan şeyler tespit edilmiyor? Lütfen ama ya, lütfen.

İslam düşmanları doluşmuş. İçeriği hakkında bilgi sahibi olmadan yaptığınız yorumlar mide bulandırıcı. Osmanlı ve İslam medeniyetini Arap medeniyeti sanan kitleler için hazırlanmış bir derstir umarım. Bazıları Peygamber Efendimize kadar uzanan saçma sapan yorumlar yapmış. Allah ıslah etsin diyorum. Ayrıca bu tarz yorumlara "düşünce özgürlüğü" adı altında izin veren yöneticileri de kınıyorum.
Peki Peygamber Efendimiz diye anlatılan tarihin içindekiler hiç araştırılıyor mu? Mucizeler, olan olaylar niye tek düze anlatılıyor din derslerinde? İnsanlar bu yüzden konuşuyor. Adamakıllı peygamberler tarihi araştırılsa, pek çok şey çözülecek, ama tabi onlar cehennemlik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı