Okul okunmalı mıdır?

xxir

Centipat
Daha fazla  
Selam, tamamen bu sorunun esigindeyim. 10. sınıfım hala ve okulu bırakip okulda gececek 2 sene içinde herhangi bir iş öğrenip usta olmak daha mantıklı geliyor. Hiçbir şekilde ders çalışamıyorum dikkatim dağılıyor. Sizce hangisi daha mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, tamamen bu sorunun esigindeyim. 10. sınıfım hala ve okulu bırakip okulda gececek 2 sene içinde herhangi bir iş öğrenip usta olmak daha mantıklı geliyor. Hiçbir şekilde ders çalışamıyorum dikkatim dağılıyor. Sizce hangisi daha mantıklı?

Okul olmayıp bir iş öğrenip o işi devam ettirmek daha mantıklı. En azından geleceğe bir adım atmış olursun okul okuduktan sonra da hemen bir işe gireceksin diye bir şey yok. Açık Liseye geçip bir yerlerde çalışın en mantıklısı.

Okunmalıdır. Dayım zamanında okumadı ve nikah günü Üniversite Sınavı'na girecek, önceden okumadığına çok pişman. Şimdi işleri var diye sınava da çalışamıyor.

Meslek okuyorsan mantıklı en azından lise okumak.

Açık öğretimden bitirebilirsiniz isterseniz liseyi. Onun dışında üniversiteyi sadece diploması için okuyacaksanız AÖF'ler ne güne duruyor? :) Anlamsız yere üniversitede vakit kaybetmenin gereği yok eğer öylesine okuyacaksanız üniversiteyi.

Meslek okuyorsan mantıklı en azından lise okumak.

Dümdüz Anadolu ders çalışmadıgım için bir işime yaradıgı yyok.

Okul olmayıp bir iş öğrenip o işi devam ettirmek daha mantıklı. En azından geleceğe bir adım atmış olursun okul okuduktan sonra da hemen bir işe gireceksin diye bir şey yok. Açık liseye geçip bir yerlerde çalışın en mantıklısı.

Bana da çok cazip geliyor babamın sanayide dükkanıda var devam ettirebileceğim bir yer var.

Yeni konular

Geri
Yukarı