Okul olmadığı halde okul varmış gibi sınav yapmak?

İnterneti yok diye onu senden daha altta tutmak mı "adaletli?"

Yoo ben adeletli demedim ama sırf ona adalet sağlayacaklar diye beni ezemezler.
Şehirlerde EBA sınıfları kuruldu ona gitsin, uzak mı geldi çevrediklerden rica etsin. Vermediler mi? Ya da çevre boş mu? Bakanlığa vb. başvursun binlerce kişiye internet bağlandı başvuru ile?

Gelip kızgın falan atmayın hiç uğraşamam. Evet illa ki istisnalar ve şartlar altında ezilenler olacak ama dünyanın düzeni bu. Osmanlıda devletin bekası için kardeş kardeşi öldürüyordu :D Burada da maalesef imkanı olan, bir şeyler için çaba gösteren, şanslı olan önde olacak. Yapacak bir şey yok maalesef sırf 10/1 girmedi diye 10/9 heba edilemez.

Hocam öncelikle okul var. Uzaktan eğitim var. Yok anlamıyorum diyen insanlar not bile tutmuyor. Bir defada anlamıyorsan dersi videoya alabilirsin. Sınavlar olmak zorunda. Hocalar kaşa göze bakarak puan veremez.

Yoo ben adeletli demedim ama sırf ona adalet sağlayacaklar diye beni ezemezler.
Şehirlerde EBA sınıfları kuruldu ona gitsin, uzak mı geldi çevrediklerden rica etsin. Vermediler mi? Ya da çevre boş mu? Bakanlığa vb. başvursun binlerce kişiye internet bağlandı başvuru ile?

Gelip kızgın falan atmayın hiç uğraşamam. Evet illa ki istisnalar ve şartlar altında ezilenler olacak ama dünyanın düzeni bu. Osmanlıda devletin bekası için kardeş kardeşi öldürüyordu :D Burada da maalesef imkanı olan, bir şeyler için çaba gösteren, şanslı olan önde olacak. Yapacak bir şey yok maalesef sırf 10/1 girmedi diye 10/9 heba edilemez.
1 aydır taşındık, 1 aydır internet bağlatmaya çalışıyorum. Bağlatmak kolay değil.

Başlangıç tarihi olarak 23 Kasım dediler. Her dersten ikişer sınav yapılacak okul varken olduğu gibi. Performans notları derslere katılımdan verilecek ki okulun yarısı derslere girmiyor bile. Süreç böyle olduğu için biraz daha kolaylaştıracak hocalarımız var çok şükür ama bazıları hiç takmıyor. Üstüne üstlük yaşadığım şehirde şehir hastanesi tamamen dolu bazı odaları çift yatağa çevirmek zorunda kalıyorlarmış, okula gitmeyi geç market için evden çıkmam. Bu süreçte sınavların yapılması ne kadar mantıklı sizce?
2 hafta boyunca haftasonu hariç her gün sınav yaptılar. İlk 5 günde 8 sınav olduk. Zaten hocalar canlı dersten anlamıyor. 3 hafta matametik hocasının mikrofonunu çektik. İngilizce dersinde hoca sadece okudu ve geçti bizde hocanın gıdığı izledik. Günde 5 saatlik uyku ile kaldım. Sınavlar cuma bitti. Sevindik sonunda bitti diye ama bitmemiş sınavlar biter bitmez ödev verildi (her hoca verdi). Ya biz robot muyuz? En çok zoruma giden de hocaların sosyal hayatınıza önem verin demesi. Sonuç ise İngilizceden 35 aldım 😞.

Krizi fırsata çevirmek de debelenip şikayet etmek de sizin elinizde. Sınavlar elbette olacak. Hepsinin üst üste binip bir anda gelmesi daha mı iyi olurdu sizin için? Hepimiz mümkün olduğunca evlerdeyiz. Bunu bir şans olarak düşünün. Pozitif olun (!).Her gün çok değil sadece bir saatini derse ayıran alim olur bu dönemde. Sınavlarınızda başarılar.

Son düzenleme:
Technopat'da bu kadar takılıp hala yazım yanlışı yapmandan belli ne kadar çalışkan olduğun. Her hafta 4 otobüs ile git gel toplam 4 saat otobüste geçiriyorum, üniversiteye gidip quiz oluyorum günde 200 kişiyle 1 metreden daha yakında durmak zorunda kalıyorum en az. Neyini savunuyorsunuz bu ülkenin, savunulacak hiçbir tarafı yok.
Biz sanki özel araba ile gidiyoruz. Biz de dolmuş, otobüs, metro kullanıyoruz. Yapacak bir şey yok, o zaman pandemi var diye herkes işini bıraksın. Herkesin görevi var, senin de görevin okula gitmek. İlk dediğine cevap bile vermeye değmez. Burada çalışkan olup olmadığımı belirtmedim. Zaten beni linçleyenleri yukarıda özetledim. Ülkenin savunulacak çok tarafı var, sen merak etme.
Okula 2 otobüsle gidip 2 otobüsle dönüyorum. Ve bindiğim otobüslerde hep kalabalık oluyor. Korona kapma ihtimalim çok yüksek.
Maalesef ben de aynı durumdayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlangıç tarihi olarak 23 Kasım dediler. Her dersten ikişer sınav yapılacak okul varken olduğu gibi. Performans notları derslere katılımdan verilecek ki okulun yarısı derslere girmiyor bile. Süreç böyle olduğu için biraz daha kolaylaştıracak hocalarımız var çok şükür ama bazıları hiç takmıyor. Üstüne üstlük yaşadığım şehirde şehir hastanesi tamamen dolu bazı odaları çift yatağa çevirmek zorunda kalıyorlarmış, okula gitmeyi geç market için evden çıkmam. Bu süreçte sınavların yapılması ne kadar mantıklı sizce?

Maalesef gerçek bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı