Okul sözleşmesi sicile işlenir mi?

Mf.eix

Centipat
Olayı anlatayım öncelikle, okula geldiğimden beri arkadaş bana vuruyordu 1 ve 2. derste arkadaşa bende ifşan var diye şaka yaptım. O ifşa da ayağını çektim kendisi de gördü tamam çek dedi ben de çektim. Sonra işte bununla ilgili şaka yapıyordum çocuk sinirlenmeye başladı, beni itekledi falan ben de şaka dedim hala itekledi sonra bak vuracağım artık itekleme dedim devam etti. Vurdum da ama tokat attım aslında tokat da değildi boynuna geldi sonra çocuk gidip müdüre hocam arkadaş telefon getirmiş benim fotoğrafımı çekmiş dedi.

Müdür beni çağırdı size de anlattığım gibi olayı hocaya da anlattım çocuk yalan söylemeye başladı. Hayır hocam o şaka yaptım demedi falan dedi neyse rehberlik hocasına gönderdi iyi ki de rehberliğe gönderdi hocaya anlattım rehberlik hocası bana güvendi. Diğer çocuk da yine yalan uyduruyordu. İkimize de sözleşme yazdırdı sonra e-okula girip bizi buldu. Bir şeylere bastı ama orada göremedim ama neyse. Benim soracağım bu olay sicile işlenir mi? Yardım eder misiniz?

Disiplin soruşturması ve yaptırımı uygulanmadan sicile bir şey işlenmez. Sözleşme diye de bir şey yok, tarafların rızası olmadan imzalattırılamaz. Biraz caydırıcı hareket olmuş.

Hocam kusura bakma ama kaşınmışsın. Arkadaş sana vuruyorsa sınıf öğretmenine ya da müdüre bu durumu bildirmen gerekirdi. Onlar gerekeni yapıyor zaten.
Eksik anlatmışım öğretmenler zili çalmış çocuk bana vuruyor ve sıkıştırıyor bende kendimi tutamayıp çocuğa vurdum. Çocukta direk gidip müdüre söylüyor. O sırada da hoca geliyor beni çağırıp müdüre götürüyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı