Okula devam mı etmeliyim?

Makaleler
3
Daha fazla  
Son 2 haftadır sanayide boş vaktim olduğu için çalışıyorum, aklımda bir soru var sizce şuan okuduğum Anadolu lisesini bırakıp motor ustası vs. mi olmalıyım? Yoksa okula devam mı etmeliyim? 11.Sınıf Sayısal öğrencisiyim ders notu olarak 10.sınıfın 1.dönemini ve yıl sonu ortalama notlarımı bırakıyorum, çoğu derse pek çalışmıyorum ama nefretim okula karşı bir sıkıntım bıkkınlığım da yok, sadece gelecekte bir şey olamam korkusundan dolayı aklımda bir korku var, usta beni gayet beğeniyor, kendisi de tahminimce iyi kazanıyor. Genel olarak bilgisayar, elektronik gibi şeylerden anlıyorum, el becerim de var.
1601832522414.png
1601832618929.png

Hayalinin peşinden git. Okuldan mezun olup iş bulsan da eğer ki sevmez isen o işte başarılı olamazsın ve bir müddet sonra patron bunu fark edip kovacaktır. Bence bunu yapman daha iyi olur fakat gene de biraz düşün, çünkü mesele hayalinin ne olduğudur.

Hocam okurken duygulandım Türkiye'de mantık sahibi insanlar da varmış.

Her ne kadar yetenekli olursan ol çoğu iş yerinde okul bitirmeyene cahil gözüyle bakılır. Ben cahil gözü ile baktığım kişiyi bedavaya bile çalıştırmam. Okulunu bitirmen çok daha iyi olur.
Bir sürü üniversite okuyan gördüm fakat çoğu terbiyeden, ahlaktan, bilgiden yoksun kalmış. Cahil olmaması için okul okumasına gerek yok, kendine bir şey katabilir elinde internet gibi bir nimet var iken.
Hocam okurken duygulandım Türkiye'de mantık sahibi insanlar da varmış.
Teşekkür ederim hocam.

Hayalinin peşinden git. Okuldan mezun olup iş bulsan da eğer ki sevmez isen o işte başarılı olamazsın ve bir müddet sonra patron bunu fark edip kovacaktır. Bence bunu yapman daha iyi olur fakat gene de biraz düşün, çünkü mesele hayalinin ne olduğudur.
Mühendislik mekanik gibi şeyleri seviyorum, aerodinamik mühendisliği veya mekatronik düşünüyorum.

Sanayiden devam edersen çıraktan usta olma süreci sancılı olur ve işin sanayi ile kısıtlı kalır.
Ama mühendislik okursan bu işi, hatta çok daha iyi yaparsın ve direkt usta olursun. Hatta mühendislikten çıktığın için işleri büyütüp belki şirket bile kurabilirsin.
Ayrıca mühendis olduğun için müşteriler işinin ehli olduğunu düşünecek ve güven kazanacaksın.

Sanayiden devam edersen çıraktan usta olma süreci sancılı olur ve işin sanayi ile kısıtlı olur.
Ama mühendislik okursan bu işi, hatta çok daha iyi yaparsın ve direkt usta olursun. Hatta mühendislikten çıktığın için işleri büyütüp belki şirket bile kurabilirsin.
En mantıklısı senin cevabındı.

Geri
Yukarı