Okula gitmeye korkuyorum

WHO AM I

Hectopat
Daha fazla  
10. Sınıf öğrencisiyim. Okulda kendini bir sey sanan birkac cocuk var bana surekli vuruyorlar. Altimdan sira cekiyolar zorla kantine gonderiyorlar. Gitmeyince dovuyorlar. Okuldan sogudum karsilik da veremiyorum oyle sessiz kaliyorum ama sessiz kalinca daha cok vuruyorlar. Okula gidesim yok artik normalde derslere calismaya hevesliyim ama artik okuyasim falan kalmadi. Kimseye sikayet de edemiyorum korkuyorum. Ben ne yapmaliyim? Yardim eder misiniz? Lutfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 seçenek var hocam.
Biri direk dayap yiyip darp raporu almak.
Sonrası zaten o çocukların siciline işlenir. Bide yapamazlar korkudan.
Diğeri ise kafa göz girmektir.
Başka yolu yok...

Şimdi sana müdür ile konuş falan diyeceğim. Lakin işe yaramayacak. Tek seçeneğin var ya köle gibi, boyun eğeceksin yada baban, ağabeyin dayın herhangi biri okula gelip o çocukları ibreti alem için dövecek. Bursa da isen sana yardımcı olabilirim. :)

Nerede oturduğunu söylersen arka çıkacak Technopatlar çıkacaktır. Böyle beyinsizlere boyun eğmeyeceksin demek istiyorum var ama olayın büyüyüp dayak yeme olasılığında var. Yaşını çocuğun yaşını falan da yazarsan durumu anlayabiliriz.

Bak şimdi eğer onlardan dayak yeyip darp raporu alırsan onlar sonradan gelir kuytu köşede linç ederler seni. Hocalara söylesen de nafile senin yapman gereken şey korkmayacaksın, iteceksin "Derdin ne birader? Adam gibi söyle ne diyorsan sonra çek git işine rahat bırak beni." de. Ama bunu tekrarla. Sen bunu birkaç kez dedikten sonra hala aynısını yapıyorlarsa tek tek çekersin çıkışta bir yere konuşursun gene olmuyorsa mecburen şiddet. Şiddet asla ve asla çözüm değil lakin kaşınanı kaşımak lazımdır :).

Bak şimdi eğer onlardan dayak yeyip darp raporu alırsan onlar sonradan gelir kuytu köşede linç ederler seni. Hocalara söylesen de nafile senin yapman gereken şey korkmayacaksın, iteceksin "Derdin ne birader? Adam gibi söyle ne diyorsan sonra çek git işine rahat bırak beni." de. Ama bunu tekrarla. Sen bunu birkaç kez dedikten sonra hala aynısını yapıyorlarsa tek tek çekersin çıkışta bir yere konuşursun gene olmuyorsa mecburen şiddet. Şiddet asla ve asla çözüm değil lakin kaşınanı kaşımak lazımdır :).
Kardeşim belli ki karşısındakiler bu arkadaşımızdan yaşça ve kalıp olarak üstün senin dediğin iş biraz zor.

Bazı arkadaşların saçma sapan cevaplar vermiş. Ben senin bir abin olarak durumuna gerçekten üzüldüm. Bunda korkulacak soğuyacak bir durum yok. Tek yapman gereken ailenle konuşmak, çünkü bu durumu net bir şekilde ailen çözecektir. Okul müdürün ve hocalarınla ailenin konuşması gerekir. Eğer sen konuşursan belki çok önemsenmiyebilir. Müdür gerekeni yapmaz ise Milli Eğitim müdürlüğüne gidilebilir yada BİMER'e şikayet yazılabilir. Mutlaka ailen ile görüş eğer ailende pek ciddiye almaz ise seni müdürlüğe, Milli Eğitim'e, BİMER'e, Polis karakoluna şikayetlerde bizzat sen bulunabilirsin. Korkma bu tarz şeyler liselerde olur zaman zaman hepimiz yaşadık fazla ciddiye alma psikolojini etkileyecek kadar. Ama bazı arkadaşların gibi düşünüp kavgayla filan karşılık verme hocalarının seni ciddiye almasını sağla, ben sana yardımcı olurum özelden yazabilirsin bana, nerde yaşadığını bilmiyorum ama Adana'daysan benimle irtibata geçebilirsin.

Bence hiç uğraşma ailen ile okula gidip yöneticiler ile konuş. Eğer durum devam eder ise okul ve yöneticilerini ve sana vuranları şikayet et. Bu durumu böyle devam ettirme. Durumu ailen ile paylaş. Senin için ne gerekiyor ise yapacaklardır. Gerekir ise dava açın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı