Okula ilk gün gidilmezse ne olur?

PennywiseDuzzy

Centipat
Daha fazla  
Liseye geçtim, ilk gün okula gidemeyeceğim ne olur/ne kaybederim? 2. gün gideceğim ama. Telaşlandım biraz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden gitmeyeceksiniz? Yok yazılırsınız ve okul giriş çıkış saati, ders programı, hocaların ne istediği, ne ödev verdiği gibi şeyleri kaçırırsınız. Tabii bir arkadaşınızdan almayacaksanız.

Neden gitmeyeceksiniz? Yok yazılırsınız ve okul giriş çıkış saati, ders programı, hocaların ne istediği, ne ödev verdiği gibi şeyleri kaçırırsınız. Tabii bir arkadaşınızdan almayacaksanız.
Bir kaç iş çıktı, yarın yapılması gereken baya bir işim var o yüzden.

Liseye geçtim, ilk gün okula gidemeyeceğim ne olur/ne kaybederim? 2. gün gideceğim ama. Telaşlandım biraz.

Ha ilk gün gitmişsiniz ha ikinci gün sonuçta ne kadar ertelerseniz erteleyin mecbur gideceksiniz. Ertelemeniz sadece yok yazılmanıza ve verilen bilgileri kaçırmanıza neden olacak. Ben de çevrem yüzünden endişeli ve gerginim ama yapacak bir şey yok. ( gerginlikten uyku tutmadı yarın hayalet gibi dolanacağım sanırım okulda. :) )
Edit: Hocam sayfayı yenilemediğimden son mesajı görmedim. Eğer işiniz varsa hocalara söyleyin ilk gün olduğundan çok sorun çıkarmazlar sanırım.

İlk gün herkes birisini tanıycak sosyalleşcek kitaplar dağıtılıyordu gidip müdür yardımcısının kapısına gidip istiyceksin ders programı verilcek bazı hocalar özel olarak bir şeyler istiyor başka aklıma gelmedi ama pek kötü etkilemez ben ilk gün balık gibi sırada oturup kalmıştım ilk dersler.

İlk gün herkes birisini tanıycak sosyalleşcek kitaplar dağıtılıyordu gidip müdür yardımcısının kapısına gidip istiyceksin ders programı verilcek bazı hocalar özel olarak bir şeyler istiyor başka aklıma gelmedi ama pek kötü etkilemez ben ilk gün balık gibi sırada oturup kalmıştım ilk dersler.
Zaten şuanlık korkumda o, sosyalleşememek.

Çok da bir şey olmaz bence. İkinci gün orada olduğunuzda da sosyalleşebilirsiniz. Bazı insanlar dönem ortasında okul değiştirip yine de ayak uydurabiliyorken 2. gün çok da sorun değil gibi.

Zaten şu anlık korkumda O, sosyalleşememek.

Hiç sorun olmaz korkma ilk hafta yeni yeni tanıycaksın ha bir de sıra mevzusu var büyük ihtimal duvar kenarında orta kısımlarda bir sırada yer bulucaksınız orada arkadaş edinirsiniz.(gittiğiniz gün hangi sırada oturduğunuzu yazarmısın tahminim doğru çıkıcakmı)

Sosyalleşmesine sosyalleşirsin de ilk gün öğretmenler genelde dönem boyunca ders işleyişinin nasıl olacağından ve ders için alınması gerekli alet edevatlar'dan bahsederler. Bunları sonra öğrenmek zor olabilir. Ha, ek olarak 2. gün gittiğinde artık hangi sıra kalırsa ona oturacaksın mecbur. :D

Geri
Yukarı