Okula yemek siparişi vermek yasak mı?

HCI

Hectopat
Yer
Laboratuvar
Arkadaşlar bugün okula grupça sipariş vermeyi düşünüyoruz. Kantinin yemekleri hiç güzel değil ve doyurmuyor. Biz de sipariş vereceğiz. Herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Yakalanırsak ne olabilir?

Lisedeyken bizde yasaktı. Müdürün kuryeyi kovaladığını hatırlarım. Muhtemelen sizde de yasaktır. Öğlen okuldan çıkma izniniz varsa gidin yemeğinizi yiyip geri gelin.

Hocam zaten güvenliğin olduğu kısımdan almayacağız. Kuryeyi arayıp tellerden atmasını söyleyeceğiz. Oldu ki yakalandık. En fazla ne olabilir?

Arkadaşlar bugün okula grupça sipariş vermeyi düşünüyoruz. Kantinin yemekleri hiç güzel değil ve doyurmuyor. Biz de sipariş vereceğiz. Herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Yakalanırsak ne olabilir?

Bizde yasaktı, öğrenciler direkt okula değil, okulun yanında bir park vardı, sipariş adresini oraya verirlerdi, oradaki parkta oturup yerlerdi. Bu yasak tamamen kantinci ile okul yönetiminin bir anlaşmasıydı. Eğer sizde de okul yanında sipariş verebileceğiniz bir nokta varsa oraya verin siparişi, oradan teslim alıp istediğiniz yerde yiyin.

Biz arkadaşlarla zamanında okula Dominos söylemiştik sınıfa gizlice getirmiştik hiçbir şey olmamıştı ama kimseyede göstermemiştik göz hakkı olmasın diye.

Çıkış iznimiz yok.

Nasıl yok? Şu ana kadar ben hiçbir okulda öğle tatili esnasında "okuldan çıkamazsınız" diye bir kural duymadım, emin misiniz böyle bir kural olduğuna? Öğle arasında kimsenin öğrenciler ne yapıyor diye düşüp öğrencileri kontrol altında tutmaya çalışacağını da düşünmüyorum; Müdüründen, öğretmenine, güvenlik görevlisine varıncaya kadar herkes kendi köşesine çekilip rahatlama peşinde olur genellikle, sizi dışarı çıkmaktan alıkoyabilecek bir durum olduğunu sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı