Okulda 2 kişinin korona virüslü çıkması

emin olmasam da Yeni yönetmeliğe göre sınıf karantinaya alındıktan sonra öğrenciler PCR testi yaptırırlarsa 5-6 gün içerisinde okula geri dönüş yapılabiliyor fakat öğretmeniniz dediyse doğru olan odur.

Sınıfta iki koronalı çıktı; ben de test yapacağım, şu an öyle miyim bilmiyorum. Okulunda iki korona virüslü kişi olan varsa şimdi okulda bize ne olacağını ve ne yapacağımızı anlatabilir mi? Hoca yazmış, "Ayın 28'ine kadar okula gidilmeyecek.", "28'inde yarım gün, 29'unda gidilmeyecek." Bir şey anlamadım. Bu durumu yaşayan varsa anlatabilir mi?
2 kişi aktif covid ise sınıf kapanıyor 10 gün karantina canlı ders cart curt

Sınıfta iki koronalı çıktı; ben de test yapacağım, şu an öyle miyim bilmiyorum. Okulunda iki korona virüslü kişi olan varsa şimdi okulda bize ne olacağını ve ne yapacağımızı anlatabilir mi? Hoca yazmış, "Ayın 28'ine kadar okula gidilmeyecek.", "28'inde yarım gün, 29'unda gidilmeyecek." Bir şey anlamadım. Bu durumu yaşayan varsa anlatabilir mi?

5 gün boyunca sınıf karantinaya alınacak eğer 5 günün sonunda test yaptırıp sonuç negatif çıkarsa okula devam edebilirsin test yaptırıp pozitif çıkarsan + olarak 14 gün daha karantinaya girersin veya hiç test yaptırmayıp 10 gün daha karantinada bekleyebiliyorsun. Olay çoktan bitmiş yeni gördüm pardon 😅

Geri
Yukarı