Okulda Akran Zorbalığına Uğruyorum

shirowo

Hectopat
Katılım
20 Kasım 2018
Mesajlar
82
Kardeşim başkaldır sürekli başkaldır dayak yesen bile korkma cesaretli ol en uygun zamanda Muaythai'e başla ama sakın bunu kavga için kullanma kendini savunman için kullan.
kendini savunması için saldırı odaklı aynı zamanda en tehlikeli dövüş sanatını mı seçsin diyorsunuz ? Biraz abartı olmuş bu, dövüş sanatı öğrenmeli ona bir şey demiyorum fakat muaythai sizce de biraz fazla değil mi ?
 

Firevs

Decipat
Katılım
7 Temmuz 2020
Mesajlar
1.137
Yer
Banlayın brni
Bence kendine bir arkadaş edin edinemiyorsanız nakil aldırın rehber öğretmeninizle konuşun sizi rahatlatacaktır ancak arkadaş edinmeniz şart gibi. Not ayrıca bir dövüş sanatı öğrenin ama bunu kavga için değil kendinizi savunma odaklı kullanın inşallah böyle şeyler bir daha hiçbir şekilde başınıza gelmez.
 

start_system

Centipat
Katılım
10 Şubat 2021
Mesajlar
1.334
Çözümler
3
Yer
Kayseri
Zorbalardan korkma, korksan da belli etme. Sana ters bi laf söylediklerinde sen de karşılığını ver. El kol hareketi yaptıklarında aynısını sende ona yap. En fazla 1-2 itiş kakış olur sonra olayın büyüyeceğini anladıklarında giderler.
 

Smeagol

Hectopat
Katılım
22 Mayıs 2015
Mesajlar
52
Sana tavsiyem tamamen kendine odaklanmak ve iyi bir veya iki arkadaş bulman. Mutlaka vardır anlaşabileceğin biri. Bundan sonraki 1. iş derslerine devam etmen, elinden geldiğince, 2. olarak spor gerçekten yapabileceğin en iyi şeylerden biri kendine değer vermeyi öğretir ve seni stresten uzak tutar ayrıca gelişim çağında yapıldığı zaman ilerde meyvesini çok yersin ve ilerledikçe zamanla insanların sana bakışı da değişiyor.
 
Yukarı