Okulda arkadaşlarım tarafından aşağılanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öğretmenle olacak iş değil bu iş. Hele özel okulda hiçbir şey yapmazlar. Para alıyorlar o çocuğun ailesinden en ufak laf söylemezler.

Pardon hiç böyle bir şey yaptın mı öğrenciyi uyarsalar ceza verselerde olur saçma sapan ergen tavsiyeleri vermeyin.

Pardon hiç böyle bir şey yaptın mı öğrenciyi uyarsalar ceza verselerde olur saçma sapan ergen tavsiyeleri vermeyin.

Kavga ettim öğretmenlerin ruhu bile duymadı. Koridorda bunlara engel olmak için nöbetçiler güya. Onun haricinde sınıfımdan birisi başkasını dövdüğnde hocaya gitmişti ve hoca ne dedi tahmin et? “Bir daha yapmayın.” dedi. Bu kadar.

Ben 10.sınıfım ve koleje gidiyorum. Beni böyle iyi niyetli bir insan olduğumdan dolayı saçma davranıyorlar.

Arkadaşlarım var fakat arkadaşlıkları aşağılamaktan başka bir işe yaramıyor. Enseme vuruyorlar. Ya da beden dersindeyiz mekik, ısınma gibi hareketleri doğru yapamadığım için gülüyorlar. Ben bundan rahatsız oluyorum. Yüz ifademden belli oluyor çünkü gülmüyorum.

Onlardan biride anneme cinsel içerikli küfürler ediyor. Ona saldırmamak için kendimi zor tutuyorum. Saldırsam dövebileceğimi zannetmiyorum. Dövsemde okuldaki herkes ve öğretmenler benden nefret edecek. Herkes beni dışlayacak hatta okuldan atılmam için uğraşabilirler bile. Herkes bana somurtkan davranacak. O da bana rahatsızlık verecek. Pdr öğretmenine söylesemde bana ana kuzusu gibi muamele yapacaklar.

Zaten bir tane arkadaşım vardı. Samimi ve satmayan o da bu kötü insanlardan dolayı benden soğudu. Yanıma gelmiyor. Beni aşağıladıkları için ona kötü gözüktüm.

Bir de ben suskun bir insanım. Kendimi sözel anlamda savunmayı bilmiyorum. Bana pısırık gözüyle bakıyorlar.

Bugün benimle birlikte 7 kişi kısa film çekecektik. Konumuz zorbalıktı. Ben mağduru oynayacaktım. Yere falan düşecektim. Çünkü onlar beni ezik gözüyle bakıyorlar. Olayın senaryosu biri beni yere atacaktı. Zorbalık rolündeki kişi cidden zorbalık yaptı. Beni güçlüce itti. Beni hep böyle mağduru oynatmaya çalıştılar. Dalga falanda geçtiler yüzümden anlamaları lazım. Tepki vermediğim için.

Dalga geçmelerini maksadı şaka değil de aşağılamak olduğunu şöyle anladım. Çünkü sürekli ve sadece bana yapıyorlar başkasına yapmıyorlar. Bana sınıftan başkalarıyla arkadaşlık et diyeceksiniz. Fakat herkes bana tuhaf gözüyle bakıyor. Sınıf değiştirsem zaten 2 sınıf var diğer sınıfta beni tuhaf olarak görüyor. Bu beni aşağılayanlar beni yeni gelenlerede kötü tanıtıyorlar. (aşağıladıklarından dolayı) ne yapmamı önerirsiniz? Kavgayı pek tercih etmiyorum bu sefer öğretmenler dahi beni sevmez.
(Toksik ve saçma şeyler yazmasanız sevinirim.)

Anneye uygunsuz küfürler etmek nedir ya gidip okul idaresine şikayet edin zaten onun yaptığı bir suç zorbalık konusuna gelirsek Türkiye de maalesef böyle bir sorunumuz var ilk orta lise fark etmiyor zorbalık tek çözüm yolu onlara cevap vermemek bir zaman sonra bırakıyorlar bırakmayanlar da var elbet :D ama yapacak bir şey yok gibi Türkiye'deki öğrencilerin çoğu böyle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı