Okulda asosyallik

KURAL BİLMEYEN

Picopat
Yer
Ottawa
Merhaba arkadaşlar. Bende sosyal fobi ve asosyallik belirtileri var. Yani okul hayatımı çok kötü etkiliyor. Kendimi hem çirkin hem yakışıklı buluyorum evet karışık bir duygu. Hep eksiklerimi sorgularım. Okulda hiç kimseyi reddemem. Rahat rahat konuşamam hele kızlarla hiç konuşamam. Bir de sınıftakiler cahil olduğundan zevklerimiz uyuşmuyor ve bu yüzden konuşacak sohbet bulmakta zorlanıyorum. Herkesi çok sıktığımı düşünüyorum kimse sıkıyorsun demiyor sadece kendi kafamda kuruyorum. Sürekli insanlar yargılar şekilde bana bakışları ve beni değersiz görmeleri kendime karşı olan değerimi daha da düşürüyor. Okulda hiç kafa dengi arkadaşım yok. Hepsi sözde arkadaşmış gibi davranıyor ama olmadığını biliyorum. Kendi aralarında ben hep arka planda koyarlar. Kendimi bu kadar değersiz hissetmek beni daha da mutsuzlaştırıyor çirkin olduğumu sorgulamama ve herkese kötü gözle bakmama ve sinir hastası olmama neden oluyor. Yolda denk geldiğim insanlar bile bana uzaylıymışım gibi bakıyor. Sizce ne yapmalıyım? Lütfen motive edin. Şu an da ihtiyacım olan şey bu sanırım. Şimdilik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi güzellik çirkinlik konusuna girmeyeceğim göreceli bir konu.
Sana tavsiyem kendi ilgi alanlarını belirle ve bu ilgi alanların üzerinden sosyal aktivitelere katıl kurs vs. Kısacası sana uygun olan sosyal ortamlara gir kafa dengi insanlar bulacaksındır.

Türkiye de yaşayan bir insanın tüm hayatında başına gelenleri anlatmışsın şaşılacak bir şey değil, dikkat edilmesi gereken nokta.
1-kendini tehlikeden koru güvenme kimseye.
2-edebi kitaplar oku.
3-ders çalışırsan kendin gibi insanlar bulursun ders ortamlarında kütüphanelerde.

Bende de vardı bu. Hatta ben kekemeydim. Kekemeliğim az kaldı en azından. Neyse konumuz bu değil. Birincisi özgüven eksikliğini yen. Sonra kendine yeni bir hobi bul oyun olur resim olur her şey olur. Kızlarla konuşmaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı