Okulda kavga etmek

İlk önce söylemem gerekiyor ki sen sadece kendini savunmak amaçlı vurduğun için bir şey olmaz, eğer ceza verirlerse bu yasadışıdır. Şahitlerin var mı? Var ise ve olayı tam kapsamlı bir şekilde anlatırsan sana tutanak tutmamaları gerekiyor. Mesela geçen sene 9. sınıfa giderken bir çocuk bana sataşıp anneme küfür etti cuma günü. Arkadaşları yanındaydı ve bir şey yapamadım, pazartesi sabahı kenara çekip yaklaşık 1 dakika boyunca aralıksız vurdum. Fakat hiç bir şey olmadı hatta onun ailesi çağırıldı çünkü benim aileme yani anneme küfür etmişti. Tutanak da yemedim fakat o yedi, aslında yemem gerekiyordu da neyse, sonuçta haklısın.

İlk önce söylemem gerekiyor ki sen sadece kendini savunmak amaçlı vurduğun için bir şey olmaz, eğer ceza verirlerse bu yasadışıdır. Şahitlerin var mı? Var ise ve olayı tam kapsamlı bir şekilde anlatırsan sana tutanak tutmamaları gerekiyor. Mesela geçen sene 9. sınıfa giderken bir çocuk bana sataşıp anneme küfür etti cuma günü. Arkadaşları yanındaydı ve bir şey yapamadım, pazartesi sabahı kenara çekip yaklaşık 1 dakika boyunca aralıksız vurdum. Fakat hiçbir şey olmadı hatta onun ailesi çağırıldı çünkü benim aileme yani anneme küfür etmişti. Tutanak da yemedim fakat o yedi, aslında yemem gerekiyordu da neyse, sonuçta haklısın.

Tüm sınıf ve hoca şahit ders esnasında olduğu için. Artık ne kadar doğru söylerler bilmem ama hoca kesin olarak doğruyu söyleyeceğini düşünüyorum. Yarın tutanak işi belli olacak hocam.

Tüm sınıf ve hoca şahit ders esnasında olduğu için. Artık ne kadar doğru söylerler bilmem ama hoca kesin olarak doğruyu söyleyeceğini düşünüyorum. Yarın tutanak işi belli olacak hocam.
Sana tutanak tutamazlar dediğim gibi, ne yapsaydın bile bile yumruğu yiyip dayak mı yeseydin? Hakkını ara. Geçen sene senin tarzında böyle bir çocuk daha vardı, en küçük şeyde boğazını sıkan tiplerden, belki tam dövemedim ama hiç de dayak yemedim. Haklıysan hiç bir zaman korkma. Hatta yine geçen sene bir sınıf arkadaşımın kolunu kırdım çünkü arkadaki malum bölgemi ellemişti, yine tutanak yemedim çünkü haklıydım. (Okul disiplinsiz bir yerdi kabul ediyorum. Bir çocuk sigaradan 5-6 kere yakalanmasına rağmen bir şey olmamıştı fakat her şeye tutanak tutabiliyorlardı.)

Gölge boksu diye bir şey var. Havayı yumruklayacak yumruğun nasıl atıldığını bilmesi bile ona avantaj sağlar, En azından minimum hasarla maksimum hasar verir.

Gölge boksu nedir dostum? Yumruğun nasıl atılması gerektiğini herkes bilebilir ve biliyordur da zaten. Dayak yemeden dayak atmayı öğrenemezsin. Gerçekten hayatında kavga etmemişsen istediğin kadar teknik bil, istersen evinde uçan tekme atmayı öğren fark etmez. O kişi ciddi ciddi bir kavgaya girdiğinde büyük ihtimalle vurmaya bile çekinir belki korkar çünkü kafasında çok kurmuştur.

Ben ilk ciddi kavgamı 12. sınıfta etmiştim. Yumruk yumruğa erkek gibi kapıştığım ilk ve tek kavga oldu. Ondan önce 2 defa daha kavga tecrübem olmuştu ama karşımdakine vurmaya bile çekinmiştim. Kendimden bildiğim için söylüyorum en son ettiğim kavga da karşı tarafı yenmemin tek sebebi önceden aynı durumu yaşayıp ders çıkarmış olmamdı. Yani kısacası eve gideyim internetten bir iki kavga taktiği izleyeyim, havaya üç beş yumruk atayımlarla olacak iş değil. Kavgada gerçekten ihtiyacın olan iki şey cesaret ve soğukkanlılık. Ben bunu tecrübe ettim. Ayrıca şunu da ekleyeyim kavga yumruk ve tekmeden ibaret değildir. Saygılar...

Aynen hayalperestim çok iyiyim hatta bu konuda :) sende benimle bu şekilde konuşabildiğine göre yeşilyayla, beyazıt, yavuz selim, alemdar, hacıvat, çocuğu falan olmalısın ;)
Bir şey bilmek için bir yerin çocuğu olmaya gerek yok. Ayrıca halis muhlis bursa çocuğuyum.

Gölge boksu nedir dostum? Yumruğun nasıl atılması gerektiğini herkes bilebilir ve biliyordur da zaten. Dayak yemeden dayak atmayı öğrenemezsin. Gerçekten hayatında kavga etmemişsen istediğin kadar teknik bil, istersen evinde uçan tekme atmayı öğren fark etmez. O kişi ciddi ciddi bir kavgaya girdiğinde büyük ihtimalle vurmaya bile çekinir belki korkar çünkü kafasında çok kurmuştur.

Ben ilk ciddi kavgamı 12. sınıfta etmiştim. Yumruk yumruğa erkek gibi kapıştığım ilk ve tek kavga oldu. Ondan önce 2 defa daha kavga tecrübem olmuştu ama karşımdakine vurmaya bile çekinmiştim. Kendimden bildiğim için söylüyorum en son ettiğim kavga da karşı tarafı yenmemin tek sebebi önceden aynı durumu yaşayıp ders çıkarmış olmamdı. Yani kısacası eve gideyim internetten bir iki kavga taktiği izleyeyim, havaya üç beş yumruk atayımlarla olacak iş değil. Kavgada gerçekten ihtiyacın olan iki şey cesaret ve soğukkanlılık. Ben bunu tecrübe ettim. Ayrıca şunu da ekleyeyim kavga yumruk ve tekmeden ibaret değildir. Saygılar...

Bir şey bilmek için bir yerin çocuğu olmaya gerek yok. Ayrıca halis muhlis bursa çocuğuyum.

Bir şey bildiğini söylemedim zaten :) sen şimdi Bursa çocuğuyum dedin ya şey geldi aklıma hani Bursa Motor un önünde biz Bursa çocuğuyuz...... bilirsin o videoyu ;)

O çocuk iyi bir dayak yiyene kadar durulmaz. O yüzden taktiğini iyi belirle ve her seferinde indir yere. Sürekli dayak yerse bir süre sonra duracaktır. Disiplinde de kendimi savundum dersin.

Çok hayalperestsin, filmde yaşamıyoruz. Ne yapacak evde havayı mı yumruklayacak? Yastıkları, yorganları mı dövecek? Kavga antrenmanı diye bir şey yok. Sokakta ettiğin kavgayı ancak kavgada öğrenirsin başka yerde değil.
Boş yapmışsın gölge boksu diye bir şey var en iyi boksörler bile yapıyor bunu.
Evde gayet de kendini geliştirebilirsin. Ama ben önermem şiddet çözüm değildir konuşarak her şey halledilebilir.

Gölge boksu nedir dostum? Yumruğun nasıl atılması gerektiğini herkes bilebilir ve biliyordur da zaten.
Yumruğun nasıl atılması gerektiğini inan bana çoğu insan bilmiyor. Yumruk atmaya çalışırken parmaklarını kırıyor bir çoğu ve karşıya etki veremiyor. Elin hangi kısmıyla ve nasıl bir açıdan vurmayı bilmek seni çok öne geçirir.

Boksörüm hocam 😁
Boksör olabilirsiniz ama bunu sivil insanları dövmeye kullanmak etik değil.
Ben de kickboks yapıyorum.

Boş yapmışsın gölge boksu diye bir şey var en iyi boksörler bile yapıyor bunu.
Evde gayet de kendini geliştirebilirsin. Ama ben önermem şiddet çözüm değildir konuşarak her şey halledilebilir.

Yumruğun nasıl atılması gerektiğini inan bana çoğu insan bilmiyor. Yumruk atmaya çalışırken parmaklarını kırıyor birçoğu ve karşıya etki veremiyor. Elin hangi kısmıyla ve nasıl bir açıdan vurmayı bilmek seni çok öne geçirir.

Boksör olabilirsiniz ama bunu sivil insanları dövmeye kullanmak etik değil.
Ben de kickboks yapıyorum.

Tamam biri sana saldırdığı zaman dayak ye. Bunu ben canım istedi diye yapmadım. Biri bana artık zarar verme boyutuna kadar geldiyse gücümü kullanmaktan çekinmem. Tabii öldüresiye dövmem fakat kendimi savunurum.

Hocam kavgada soğuk kanlılık önemli bir şey, Ben sadece youtubeden muaythai ve kravmaga tekniklerini öğrenerek dayak yemekten ya da gasp edilmekten kurtulmuştum buda ahlis muhlis bir anım benimde, Eğer o tekniklere bakmasaydım muhtemelen benim zararıma olacaktı.

Hiç bilmemektense bir şeyler bilmek daha iyi olacaktır, Çoğu kişide yumruk atmayı bilmiyor emin olun. (istanbul için diyorum bursayı bilemem)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı