Okulda kavga ettim

445376

Decapat
Merhaba. 16 yaşında 11. sınıfa giden bir lise öğrencisiyim. Sınıfım tarafından istemediğim hakaretlere maruz kalıyorum. Bugün de işte benim fotoğraflarımı sınıftan birisi çekip kendi grupları arasında paylaşmışlar. İşte ben de bunu arkadaşımdan duydum. Yazmışlar işte sınıftan birileri gitmeli falan filan diye ve ben de çeken çocuktan hesap sordum, izinsiz beni çekemezsin falan diye. Sonra ailevi değerlerime küfür etti ve haliyle sinirlendim. Ben de bir şeyler söyledim buna. Sonra bu çocuk üstüme yürümeye başladı. Yumruk atacaktı. Elini tuttum, burnuna kafa attım. Biraz sersemledi. Sonra işte bana vurmaya falan başladı. Kulağımın arkasını tırnağıyla çizdi, derin bir kesik oluştu ve ben çocuğa hiçbir şey yapamadım. Son dersten bir önceki ders tüm sınıf benimle dalga geçmeye başladı annene söyleme falan diye. Sizce ne yapmalıyım, bu sınıftan ayrılmalı mıyım?

Yani tüm sınıf bana karşı bir kini var. Herkes küçük görüyor, dalga falan geçiyorlar, herkesten neredeyse dayak yiyorum. Kimseye de vurmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Tam anlatamadım size olayı çünkü uzun konular.10. sınıftan beri böyle bunlar bana karşı. Konu hakkında yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler.

Merhaba. 16 yaşında 11. sınıfa giden bir lise öğrencisiyim. Sınıfım tarafından istemediğim hakaretlere maruz kalıyorum. Bugün de işte benim fotoğraflarımı sınıftan birisi çekip kendi grupları arasında paylaşmışlar. İşte ben de bunu arkadaşımdan duydum. Yazmışlar işte sınıftan birileri gitmeli falan filan diye ve ben de çeken çocuktan hesap sordum, izinsiz beni çekemezsin falan diye. Sonra ailevi değerlerime küfür etti ve haliyle sinirlendim. Ben de bir şeyler söyledim buna. Sonra bu çocuk üstüme yürümeye başladı. Yumruk atacaktı. Elini tuttum, burnuna kafa attım. Biraz sersemledi. Sonra işte bana vurmaya falan başladı. Kulağımın arkasını tırnağıyla çizdi, derin bir kesik oluştu ve ben çocuğa hiçbir şey yapamadım. Son dersten bir önceki ders tüm sınıf benimle dalga geçmeye başladı annene söyleme falan diye. Sizce ne yapmalıyım, bu sınıftan ayrılmalı mıyım?

Yani tüm sınıf bana karşı bir kini var. Herkes küçük görüyor, dalga falan geçiyorlar, herkesten neredeyse dayak yiyorum. Kimseye de vurmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Tam anlatamadım size olayı çünkü uzun konular.10. sınıftan beri böyle bunlar bana karşı. Konu hakkında yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler.
Savcılığa git suç duyurusunda bulun ailen ile.

Toxic ergenler(herkes için geçerli olmadığını söylememe gerek yok herhalde) o dönemde çevrende çok olur. Ya aldırmayacak ve kendin olarak kalacaksın ya da sen de onlar gibi olacaksın. Genelde sakin olup bir olaya karışınca hemen aşağılamaya başlarlar(ya gömerler ya söverler). Ben kendim olmayı seçmiştim ve sana da önerim o olur çünkü o dönemde kendini değiştirirsen onlar gibi problemli kalabilirsin. O zaman kitlenin oldukça dışında kaldım ama şu an kendime çok daha kafası yerinde/akıllı arkadaşlar edinebiliyorum.

İdareye söyle olmassa amacor'un dediği gibi savcılığa gidin.

Kendini dışlatıcak ne yaptın? Neden senin hakkında dalga geçiyorlar, büyük ihtimal kendinizi dalga konusu yaptınız. Başından ağır başlı olman lazımdı ki öyle hareketler yapmasınlar.

Kendini dışlatıcak ne yaptın? Neden senin hakkında dalga geçiyorlar, büyük ihtimal kendinizi dalga konusu yaptınız. Başından ağır başlı olman lazımdı ki öyle hareketler yapmasınlar.
kendimi dışlatacak bir hata yapmadım ilk sınıfa geldiğimde serseri doluydu 1-2 tane kalıplı serseri vardı tüm sınıf onları seviyormuş işte bende sevmedim pek zorbalık yapıyorlardı sürekli kopya istiyorlardı benden bende şikayet ettim rahatsız olduğumu belirttim ve o serseriler atıldı kalemimi falan çalıyorlardı tabi bu olaylar 10.sınıfta oldu velim falan bu veli grubuna yazmış işte sınıftaki bir kaç kişi bana kini var bu yüzden ve bir gün işte kavga ettiğim çocukların grubuna dahil olmuştum hani bu fake telefon kazanma linkler falan var bunlarda gruba atılmış bende ankaraya sizce deniz gelir mi beyler yazdım yani gerçek olmadığını belirttim kötü sözlere hakaretlere maruz kaldım bu kelimeyi dediğim için ve gruptan attılar beni o günden sonrada o gruba girmedim ve ondan sonra zorbalıkları başladı ben konumda haklı olduğumu düşünüyorum sizce haklı değil miyim?

İdareye söyle olmassa amacor'un dediği gibi savcılığa gidin.
savcılığa gitmeyi düşünmüyorum polise gidip darp raporu almayı düşünüyorum ama aileme söyleyemiyorum yataktan çıkamıyorum kulağımı görmesinler diye

Süt ve asosyal tipseniz bu davranış tabi onlara garip gelmiştir, o yüzden annene söyleme demişlerdir. Yapacak bir şey yok.
süt bir tip değilim herkesle sosyalim aslında ama bir konu açıldığı zaman sürekli beni kötülüyorlar gıcık gidiyorlar anlayacağınız

Açık öğretime geç kafan rahat olsun.
açık öğretime geçmek çok isterim ama geçmem mümkün değil çünkü özel okuldayım ve 1 sene sonra son senem ve meslek öğrencisiyim

Müdüre söyleyebilirsiniz sınıfınızı değiştirebilir veya okul değiştirebilirsiniz kısacası o çevreden uzaklaşmaya çalışın.

Geri
Yukarı