Okulda konuşamıyorum

Okullar açılalı birkaç gün oldu ve 9. sınıfa başladım. Okulda kimse ile konuşamıyorum. Konuşmak istiyorum ancak olmuyor. Öğretmenler adımı sorduğunda bile zar zor söylüyorum. Koridorlarda boş boş yürüyorum. Aynı sorunu sadece okulda da yaşamıyorum, mesela telefon ile konuşurken ellerim titriyor ve bu bana çok zorluk çıkartıyor. Servisçi günaydın dediğinde bile cevap veremiyorum. Sınıfta bir kız var, onunla tanışıp arkadaş olmak istiyorum ama yapamıyorum. Lütfen bir çözüm önerin. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Aynı sorun bende de var fakat benim sesim kalın olduğu için dalga geçiyorlar veya normal eğleniyorlar benimle. Konuşmak istediğimde sesime gülüyorlar ve öz güvenim bombalanıyor.

Hocam bu pandemi döneminde sürekli evde kaldıysanız ve kimseyle iletişim kurmadıysanız ve çevrenizde arkadaşınız yoksa asosyal olmuş olabilirsiniz en çok güvendiğiniz ve sevdiğiniz kişilerle sık sık iletişim kurmayı deneyebilirsiniz.

Ben de senin gibiyim. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu sanırım üzerine gitmek. Aşırı utangaç birisiyim ben de senin gibi telefonda veya Discord üzerinden konuşmaya utanıyorum. Ama büyüdükçe mecburen insanlarla konuşman gerekiyor ve bu durum geçiyor. Ben şu an 12. sınıfım ve staj yapıyorum mecburen konuşuyorum. Yavaş yavaş da düzeliyor gibi bu durum.

Sokakta tanımadığın insanlarla kısa kısa sohbetler et mesela saat kaç yada şuraya nasıl gidebilirim gibi falan sonra bu süreyi arttırırsın düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı