Okulda öğretmenler sürekli karşı cinse dokunmayı engelliyor

Sosyal bilimler lisesinde okuyorum fakat bu bölüm imam hatip lisesine bağlı. Haliyle kız arkadaşlarınız oluyor doğal olarak fakat öğretmenler onlara dokunmamıza, dolaşmamıza kızıyor. Böyle bir şeye hakları var mı?
Sosyal mesafe değil de ahlağı bacak arasında arayan cahil kitledense öğretmenlerin, özgürlüğünü kısıtlayamazlar.

Öncelikle bir kadın elini bir erkeğe uzatırsa, erkek o eli sıkmak zorunda. Bu evrensel bir adaptır. Eğitim yuvasında bu eyleme kızılıyorsa, acilen protokol ve ahlak açısından ele alınıp değerlendirilmesi gerekiyor. Eğitim her türlü din, dil, ırktan bağımsız bir süreçtir ve bazı etikleri vardır. Senin dininin yasağı eğitim ile bağdaşamaz bağdaştırılamaz. Evrensel protokol ne diyorsa o olur. İşte bu yüzden "laiklik" var bu yüzden Atatürk modernitesi var.

@SiyahPassat, yahu bazen bak gerçekten gelen yorumlar çok komik oluyor. Kız erkek arkadaş olabilir, hocası sadece uyarabilir. Azarlama hakkı kesinlikle yok, kimse de buna karışamaz. Özel hayat diye bir olay var, bilmem anlatabildim mi?

@SiyahPassat, yahu bazen bak gerçekten gelen yorumlar çok komik oluyor. Kız erkek arkadaş olabilir, hocası sadece uyarabilir. Azarlama hakkı kesinlikle yok, kimse de buna karışamaz. Özel hayat diye bir olay var, bilmem anlatabildim mi?

Ben hocayı desteklemiyorum. Yaptığı kesinlikle yanlış bir şey.

Fakat buna karşı konu sahibinin yapabileceği bir şey yok. Onu demeye çalışıyorum.

Bak dostum sadece böyle bir kural var mı diye soruyorum. Eğer hoca sana bugün yemek yemek yasal dese itiraz etmez misin?

Yok.

Geri
Yukarı