Okulda okul kıyafeti konusunda ayrımcılık uygulanıyor

Daha iki gün önce bizim okulda birisi Cimere şikayet yazmış. Okulun duvarlarının rengi kahverengi olduğu için uyku getiriyor tarzı bir şey. Şimdi okulun tüm sınıflarını boyamak zorundalar. Yazan kişinin ismi vs. bilgiler idare tarafından görünmüyor. Yani kim olduğunu anlayamazlar.

Cimer'e şikayet edin okulu. İmza alsa da bir şey yapamazlar. Reşit değilsiniz. Reşit olmayan birisinden imza almak bildiğim kadarıyla suç.
Reşit olmayan birisinden imza alınabilir. Banka hesabı açarken, sınava girerken vesaire. Ancak bu dediklerim resmi ve dayanaklı imzalardır. "Okul kıyafeti ile gelmez isen disiplin 'yersin'." yazan bir kağıdın altına imza atılınca pek de dayanaklı gözükmedi bana. Saçma ve korkutma amaçlı gibime geldi, okul aile birliğinin dönem başında koyduğu kural nedir biraz da ona bağlı.

Reşit olmayan birisinden imza alınabilir. Banka hesabı açarken, sınava girerken vesaire. Ancak bu dediklerim resmi ve dayanaklı imzalardır. "Okul kıyafeti ile gelmez ise disiplin 'yersin'." yazan bir kağıdın altına imza atılınca pek de dayanaklı gözükmedi bana. Saçma ve korkutma amaçlı gibime geldi, okul aile birliğinin dönem başında koyduğu kural nedir biraz da ona bağlı.
Zaten öyle yazacaklarıni sanmıyorum. Resmidir o belge. Ama genellikle korkutma amaci taşır.

Giy kardeşim o zaman?
Formalı gezmek batıyorsa hak ediyorsundur.

18 yaşın altındaki bir bireyin imzasının değeri yoktur yasal temsilcisi imzalamadıkçada değeri olmayacaktır.

Reşit olmayan birisinden imza alınabilir. Banka hesabı açarken, sınava girerken vesaire. Ancak bu dediklerim resmi ve dayanaklı imzalardır. "okul kıyafeti ile gelmez isen disiplin 'yersin'." yazan bir kağıdın altına imza atılınca pek de dayanaklı gözükmedi bana. Saçma ve korkutma amaçlı gibime geldi, okul aile birliğinin dönem başında koyduğu kural nedir biraz da ona bağlı.

Reşit olmayan bir bireyin imzası yasal temsilcisi onaylamadıkça geçerli değildir.

Giy kardeşim o zaman?
Formalı gezmek batıyorsa hak ediyorsundur.
Haksızlık yapılıyorsa şikayet edeceksin. Ama burada ben haksızlık görmüyorum. Ama kurallarada uyacaksın.

Ön yargılı olmayın lütfen haklısınız tabii ki de ama hocam kimse uymuyor madem öyle kıyafeti olmayanı okula almasınlar ilk okula giren kişi ben olurum ve bu durumdan müteşekir olurum ama nafile.

Bizim okulda mesela zorunlu.
Ön yargılı olmayın lütfen haklısınız tabii ki de ama hocam kimse uymuyor madem öyle kıyafeti olmayanı okula almasınlar ilk okula giren kişi ben olurum ve bu durumdan müteşekir olurum ama nafile.
Uymuyorlarsa dediğim gibi tek çözüm şikayet, bana da batar giymemeleri benim giymem. Zorunlu olmasa giymem bende, ama kural koyulmuş ben giymek zorundayım onu dostum.

18 yaşın altındaki bir bireyin imzasının değeri yoktur yasal temsilcisi imzalamadıkça da değeri olmayacaktır.

Reşit olmayan bir bireyin imzası yasal temsilcisi onaylamadıkça geçerli değildir.
Bazı okullarda dönem başında veli ile beraber okul aile birliği kurallarına uyacağına dair imza attırılıyor. Belki o sıkıntı çıkarabilir ancak onun dışındaki bir imzanın ne anlamı ne geçerliliği yoktur bence de. Katılıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı