Okulda okul kıyafeti konusunda ayrımcılık uygulanıyor

Bazı okullarda dönem başında veli ile beraber okul aile birliği kurallarına uyacağına dair imza attırılıyor. Belki o sıkıntı çıkarabilir ancak onun dışındaki bir imzanın ne anlamı ne geçerliliği yoktur bence de. Katılıyorum.
O imza olmasa bile uyarı yapılmış kanka. Ceza yine de uygulanabilinir.
Bu ceza tahminen Kınama olabilir

Reşit olmayan birine böyle bir imza attırmak yasal mı? Anne babanıza durumu anlatın bir müdürle görüşsünler bakalım. Ayrıca bende okula adam akıllı kıyafetle gitmemiştim fakat benim durumum biraz farklıydı. Bizde önce serbest kıyafet yaptılar sonra tekrar okul kıyafetine döndüler bende dalga mı geçiyorsunuz diye giymemiştim hiç. Beni de bir sürü tehdit etmeler, disipline göndereceğiz demeler falan hiç bir şey olmadı.

Bazı okullarda dönem başında veli ile beraber okul aile birliği kurallarına uyacağına dair imza attırılıyor. Belki o sıkıntı çıkarabilir ancak onun dışındaki bir imzanın ne anlamı ne geçerliliği yoktur bence de. Katılıyorum.

Okul aile birliği toplantıları da mantıklı gelmiyor açıkçası kendi okulumdan örnek vereyim geçen hafta 200 TL istendi bizden okul aile birliğindeki velilerin oy çokluğuyla seçilmiş hangi veli 200 TL verelim derki MEB tarafından takip edilmeli bu tarz şeyler.

Diğerlerinin babaları öğretmen, mühendis, doktordur. O idarecilerin de o velilerle önceden tanışıklığı vardır vb. Uzun lafın kısası torpil dönüyordur. Sırf tanıdık diye onlara ses edemezken sana kağıt imzalatarak kızım sana diyorum gelinim sen anla misali onların forma giymesini sağlamaya çalışıyorlar. Bizim okulda da aynı olaylar yaşanıyor. Babası zengin olan ya da idarecilerle önceden tanışık olan çocuk okula 1 kere bile formayla gelmezken diğerleri forma giymeyince tutanak falan tutuyorlar, velisini arayıp okula çağırıyorlar. Bunu yapınca da kendilerini çok disiplinli falan sanıyorlar. Bir tarafları yemiyor tabii o zengin çocuğuna veya idarecilerin tanıdığının çocuğuna tutanak tutmak. Oku ve daha medeni ülkelere git. Biz bu kafayla gidersek bizden bir b... olmaz. Sadece okullarda değil her yerde sınıf ayrımcılığı ve torpil var. Evlenirken bile zenginsen diğerlerine göre 3-0 önde başlıyorsun. Ne yazsam boş yani.

Okul aile birliği toplantıları da mantıklı gelmiyor açıkçası kendi okulumdan örnek vereyim geçen hafta 200 TL istendi bizden okul aile birliğindeki velilerin oy çokluğuyla seçilmiş hangi veli 200 TL verelim derki MEB tarafından takip edilmeli bu tarz şeyler.
Bizden gram para alınmadi bu zamana kadar 200 TL ne demek ? Kayıtta sadece 2 paket kağıt getirmiştik o kadar.

Siz neyden bahsediyorsunuz ya? Kardeşimi ortaokula yazdırırken bile para vermemizi ,sözde okul aile birliğine bağış, istediler. Eğer verirseniz çocuğunuz para verenlerle vermezseniz vermeyenlerle okuyacak denildi. Para verenler genelde yüksek gelirli sınıf olurken vermeyenler toplumun daha alt kesimi oluyor. İstenilen para da az bir para değil bu arada. Bu devlet okulunda yaşandı. Başka ne diyeyim.

Diğerlerinin babaları öğretmen, mühendis, doktordur. O idarecilerin de o velilerle önceden tanışıklığı vardır vb. uzun lafın kısası torpil dönüyordur. Sırf tanıdık diye onlara ses edemezken sana kağıt imzalatarak kızım sana diyorum gelinim sen anla misali onların forma giymesini sağlamaya çalışıyorlar. Bizim okulda da aynı olaylar yaşanıyor. Babası zengin olan ya da idarecilerle önceden tanışık olan çocuk okula 1 kere bile formayla gelmezken diğerleri forma giymeyince tutanak falan tutuyorlar, velisini arayıp okula çağırıyorlar. Bunu yapınca da kendilerini çok disiplinli falan sanıyorlar. Bir tarafları yemiyor tabii o zengin çocuğuna veya idarecilerin tanıdığının çocuğuna tutanak tutmak. Oku ve daha medeni ülkelere git. Biz bu kafayla gidersek bizden bir b... Olmaz. Sadece okullarda değil her yerde sınıf ayrımcılığı ve torpil var. Evlenirken bile zenginsen diğerlerine göre 3-0 önde başlıyorsun. Ne yazsam boş yani.

Gerçekten çok saçma bir düzen umarız devlet bunlara kontrol yapıyordur.

Okul aile birliği toplantıları da mantıklı gelmiyor açıkçası kendi okulumdan örnek vereyim geçen hafta 200 TL istendi bizden okul aile birliğindeki velilerin oy çokluğuyla seçilmiş hangi veli 200 TL verelim der ki MEB tarafından takip edilmeli bu tarz şeyler.
Kesinlikle katılıyorum, bir tık kendi haline bırakma var ve hiç hoş değil. Çok güzel para kaldıran okullar var sanırım, numaraları falan satan okullar bile olduğunu okumuştum bir ara. O kadar karmaşık ve dağılmış bir sistem var ki, silinip baştan kurulması lazım.

Kesinlikle katılıyorum, bir tık kendi haline bırakma var ve hiç hoş değil. Çok güzel para kaldıran okullar var sanırım, numaraları falan satan okullar bile olduğunu okumuştum bir ara. O kadar karmaşık ve dağılmış bir sistem var ki, silinip baştan kurulması lazım.

Aynen öyle benim okulumdaki herkesin parayı vermesi durumunda 160.00TL civarında bir para yapıyor bu kadar büyük bir paranın takip edilmesi gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı