Okulda okul kıyafeti konusunda ayrımcılık uygulanıyor

Mevzuat.

Temel ilkeler bölümü, 3. madde.
Raconsan Inc. resmen şuna bak, öğrenci öğrenciliğini bilecek arkadaş o forma giyilecek. Her sene okullarda velilere sorulur giyilcek mi giyilmiyecek mi diye.
Yok efendim bide gidip imzaların fotokopilerini isteyecek. Sanarsın yetkili makam.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak gizli olarak sınıflandırılmamış belgeleri görme hakkın var. Dilekçe ile başvurmak yeterli.

Milli Eğitim de forma istiyor. Ancak veliler toplanacak diyecek ki biz giyinmelerini istemiyoruz falan filan. Bu arkadaş hayal rüyasında keyfince olsun istiyor. Hah, gidip imzaları istiyecekmiş. Sen kimsin ya 😂

Bizim okulu takdir ediyorum, her gün telefonlar toplanır bir kutuya ilk ders başlamadan önce, son ders ders bitiminde geri verilir. Bu kutu da Müdür Yard. odasında durur. Okulda küpe yasak, kolye yasak, makyaj yasak, oje yasak, erkeklerde de küpe, sakal yasak.

Böyle olması lazım arkadaş. Okulda soytarı gibi gezmeyeceksin. Öğrencisin sen. Bana kalırsa öğretmenlere bile bir yönetmelik gelebilir okulda adam akıllı giyinmeleri için. Diyeceksin ki sen niye böyle şeyler istiyorsun, niye terssin. Burası bir eğitim kurumu, eğlence mekanı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Milli Eğitim de forma istiyor. Ancak veliler toplanacak diyecek ki biz giyinmelerini istemiyoruz falan filan. Bu arkadaş hayal rüyasında keyfince olsun istiyor. Hah, gidip imzaları istiyecekmiş. Sen kimsin ya 😂

Bizim okulu takdir ediyorum, her gün telefonlar toplanır bir kutuya ilk ders başlamadan önce, son ders ders bitiminde geri verilir. Bu kutu da Müdür Yard. odasında durur. Okulda küpe yasak, kolye yasak, makyaj yasak, oje yasak, erkeklerde de küpe, sakal yasak.

Böyle olması lazım arkadaş. Okulda soytarı gibi gezmeyeceksin. Öğrencisin sen. Bana kalırsa öğretmenlere bile bir yönetmelik gelebilir okulda adam akıllı giyinmeleri için. Diyeceksin ki sen niye böyle şeyler istiyorsun, niye terssin. Burası bir eğitim kurumu, eğlence mekanı değil.
Yukarıda mevzuat.gov.tr'den alıntı bir link var. Bakabilirsin. Lütfen yönetmeliği okumadan ortalığı ayağa kaldırma. Bu yönetmeliği okuyarak kaç kere öğretmenlerin, müdür yardımcılarının ve müdürün elinden kurtuldum biliyor musun? Yasaları bil, ağızlarını kapa.
😂 Gidin isteyin siz başvurun :)
Burada mağdur olan ben değilim.

Yukarıda mevzuat.gov.tr'den alıntı bir link var. Bakabilirsin. Lütfen yönetmeliği okumadan ortalığı ayağa kaldırma. Bu yönetmeliği okuyarak kaç kere öğretmenlerin, müdür yardımcılarının ve müdürün elinden kurtuldum biliyor musun? Yasaları bil, ağızlarını kapa.
Hahahaha, öğretmenlerin eline düşüyorsun yani. Sana yazık :)

Doğru davransan zaten düşmezsin :)
Ki bu konuyu ben müdürle de konuştum adam yönetmeliği önüme koymuştu bizzat şahitim.
Dedim ki eyvallah hocam. Devam edilsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@WinTime askere mi gidiyoruz okula mı? Herkes saçını sakalını vs. saygısızlık boyutuna ulaşmadığı sürece uzatabilmeli. Kıyafet konusu ise bana göre tercihe bırakılmalı. Küpe, oje vs. onlara bir şey diyemem. Şu eski kafalarınızdaki at gözlüğünü çıkarın artık, yıl olmuş 2021.

Okulda küpe yasak, kolye yasak, makyaj yasak, oje yasak, erkeklerde de küpe, sakal yasak.
Böyle olması lazım arkadaş. Okulda soytarı gibi gezmeyeceksin. Öğrencisin sen. Bana kalırsa öğretmenlere bile bi yönetmelik gelebilir okulda adam akıllı giyinmeleri için. Diyeceksin ki sen niye böyle şeyler istiyorsun niye terssin. Burası bir eğitim kurumu, eğlence mekani değil.
Erkeğin sakal bırakmasını neden soytarı olarak tanımlıyorsunuz?

Geri
Yukarı