Okulda sanki yokmuşum gibi davranıyorlar

YK32

Decapat
Yer
İstanbul
Merhaba! Okul başladığından belli bütün arkadaşlarım sanki ben yokmuşum gibi ani kaza ile benimle sataşıyorlar okul açıldığından belli böyle neden bunu yapıyorlar bir fikrim yok. Günlerdir aynı sorunu yaşıyorum bildiğiniz artık okuldan soğudum ne yapmam gerekdiğini de artık bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Sebebini arkadaşlarınıza sorsanız? Belki biri hakkınızda bir dedikodu çıkartmıştır. Gereksiz triplerse eğer tüm sınıflarda var mesela ben sıramda otururken en yakın arkadaşımı alıp fısır fısır konuşuyorlar ( sıramın 2 adım uzağında). Maksat kıskandırmak. Sebepsiz yere sırf eğlence için de yapıyorlar bazen. Muhatap olmayın. Tepkisiz kalınca o zevki alamıyorlar. Bir süre sonra da bırakıyorlar.

Sebebini arkadaşlarınıza sorsanız? Belki biri hakkınızda bir dedikodu çıkartmıştır. Gereksiz triplerse eğer tüm sınıflarda var mesela ben sıramda otururken en yakın arkadaşımı alıp fısır fısır konuşuyorlar ( sıramın 2 adım uzağında). Maksat kıskandırmak. Sebepsiz yere sırf eğlence için de yapıyorlar bazen. Muhatap olmayın. Tepkisiz kalınca o zevki alamıyorlar. Bir süre sonra da bırakıyorlar.

Evet aynı sekilde.

"Bütün arkadaşlarım" yazmışsın da arkadaşların olduğuna emin misin? Sana tavsiyem arkadaş değil dost edin. Sıkılmamak için muhabbet sohbet edersin ama o seni duymamazlıktan gelenlerden dost olmaz. Hiç yanlarına gitme bile elbet biri senin yanına gelir. İşte onunla dost ol unutma çevrende olmasını istediğin insanlar, kim olduğunu gösterir. Dostlarını kendin seçersen güçlüsündür.

Yeni konular

Geri
Yukarı