Okulda tehdit ediliyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lisede bende 10 kilo zarganaydım ve böyle olaylar cidden çok yaşıyordum ben genelde müdür yardımcısına giderdim çoğunu okuldan gönderttim de ama sizin müdür yardımcısı bir şey yapmamış polise gidin siz ailenize söyleyin ama o çocuklarla sakın kavga etmeyin işe şiddette girerse sizde suçlu olursunuz.

Kendini geliştirmediğin buradan belli. Tacizin ne olduğunu bile daha bilmiyorsun. Sen bunu Amerika veya Avrupa'da yapsan belki "şaka" diye geçiştirilebilir, yine de riskli. Fakat böyle bir şeyi Türkiye'de asla yapma, yan baktığı için öldürülen insan bile var bu ülkede.

Kendini geliştirmediğin buradan belli. Tacizin ne olduğunu bile daha bilmiyorsun. Sen bunu Amerika veya Avrupa'da yapsan belki "şaka" diye geçiştirilebilir, yine de riskli. Fakat böyle bir şeyi Türkiye'de asla yapma, yan baktığı için öldürülen insan bile var bu ülkede.
Daha da yapmam zaten. Ama ben bunu taciz olarak algılamıyorum. Tabi o kızın da fikri farklı

@Kainny at ws ni geç milleti yorma burda biladerim. Bu kawgada ölenlerde oldu, gülenlerde. Büyük ihtimal sen gülenlerden olmayacaksın. Mekanik center olsun.

Ama ben bunu taciz olarak algılamıyorum.
O kız mesela senin çok samimi bir arkadaşındır ve böyle bir şey söylersin sorun olmayabilir, şaka diye de geçiştirilebilir. Fakat tanımadığınız, samimi olmadığın birine bunu yapman tacize giriyor.

Şöyle düşün, bir kız arkadaşın var diyelim (sevgili olarak değil". Onu yanağından öpmen veya sarılman doğrudan tacize girmez, arkadaşsınız zira. Fakat tanımadığın yabancı birine, onun rızası olmadan bunu yapman direkt tacize girer, hukuk önünde ceza bile alırsın.

Anlaman için böyle bir örnek verdim sana.

İnsanlarla lüzumsuz muhattap olmamanın önemini tekrar anladım bu başlıkta. Çocukluğumdan beri samimi olduğum kişiler hariç lüzumsuz şaka, muhabbet yapmadım hiçbir zaman. Bu yüzden bırak tehdit edilmeyi, kimseyle ufak bir sürtüşme bile yaşamadım.

O kız mesela senin çok samimi bir arkadaşındır ve böyle bir şey söylersin sorun olmayabilir, şaka diye de geçiştirilebilir. Fakat tanımadığınız, samimi olmadığın birine bunu yapman tacize giriyor.

Şöyle düşün, bir kız arkadaşın var diyelim (sevgili olarak değil". Onu yanağından öpmen veya sarılman doğrudan tacize girmez, arkadaşsınız zira. Fakat tanımadığın yabancı birine, onun rızası olmadan bunu yapman direkt tacize girer, hukuk önünde ceza bile alırsın.

Anlaman için böyle bir örnek verdim sana.
Anladım hocam. Ama halen tehdit ve adam yaralama hakkının olduğunu düşünmüyorum.

Ama halen tehdit ve adam yaralama hakkının olduğunu düşünmüyorum.

Adam yaralama tabii ki de kabul edilemez, meşru değil. Fakat tehdit alman normal, tehdit derken ölüm tehdidi değil. "Bir daha yaparsan sonuçları olur" veya "bozuşuruz" gibi tehditler alabilirsin, bunu herkes yapabilir böyle bir durumda.

Kimse babanın oğlu kızı değil herkese istediğini söylememelisin. Dediğin doğru ama insanlar normal değil. Konuşarak bir şekilde çöz gerekirse özrünü dile yoluna bak.

Şimdi @mrht1234 reis şikayet edin diyeceğine eminim yazacaktım adam çoktan yazmış.

Yarın bak durumda değişiklik yoksa birde seni kıstırırlarsa sakin ama ciddi davran. Çıkışta beklerler ise polisi ara. Olmadı sana tank fln yollarız işini görür.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı