Okulda Telefonlara El Konulması

Bazı liseler bu konuda esneklik yapabiliyor malesef.
Aslında böyle olması gayet rahat oluyor. Okul iyi bir anadolu lisesi o yüzden hiç gizli fotoğraf çekilmesi ses kaydı alınması gibi yasak şeyler yapılmıyor. Hem öğle aralarında sıkılmıyoruz müzik dinlemek dizi izlemek oyun oynamak gayet rahat oluyor :).

Ben lisedeyim çok rahat telefon kullanılıyor. Dersler içinde değil tabi ki. Ama öğle arasında tenefüslerde boş derslerde falan kullanılıyor.
Her okula göre değişiyor ama bizim okulda kati'yen yasak.
Aslında böyle olması gayet rahat oluyor. Okul iyi bir anadolu lisesi o yüzden hiç gizli fotoğraf çekilmesi ses kaydı alınması gibi yasak şeyler yapılmıyor. Hem öğle aralarında sıkılmıyoruz müzik dinlemek dizi izlemek oyun oynamak gayet rahat oluyor :).
Keşke burada da olsa işte

Valla benim zamanımda okullarda FATİH Projesi adı altında öğrencilere Vestel tablet dağıttıkları için telefonlara kimse bir şey demiyordu. Çünkü bizzat MEB bize kendi elleriyle telefonlarımızdan daha iyisini vermişti. Fizik, Dil Anlatımı ve Felsefe gibi bazı derslerde az Subway Surf, Temple Run gibi oyunlar oynamamıştık. Tabi onun sonuçları lise son sınıfta sınava hazırlanırken çıkmıştı.🙂

Hocam siz neredeydiniz ya hiç göremiyorum sizi.

Telefon alınması iyi oluyor bence. Düşünsene derste 4 kişi PUBG Mobile oynayıp adam var diye bağırıyor.
Girip bakıyorum ama o kadar. Pek yazmıyorum :)

Disiplin suçu olur ama mala el konulması yasal mı merak etmiştim.

Okuldan okula baya değişiyor.

Lise sorunlarını çok takmayın. Bir kaç sene sonra kurtulursunuz.
Ben de size yaşınızı sormayı düşünüyordum. Sanırım bu konu ile cevabımı aldım :)

Telefonlara el konulması yasal mı? Herhangi bir yerde geçiyor mu?
Ders esnasında öğretmen izni veya bilgisi olmadan sosyal medyada bir paylaşımda bulunmanın el konulabileceğini biliyorum ve de sen paylaşmamışsındır ama yine de seninkini de alabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı