Okuldaki eğitim sistemi çok kötü

Kusura bakmayın ama her insanın ayrı alanlarda yeteneği olduğu doğru. Ama tün alanlarda yeteneksiz olduğu da yanlıştır. Türk öğrencileri olarak hiçbir derse çalışmıyoruz ve sistemi eleştiriyoruz. Önce çalışın lütfen, ayrıca tarih, felsefe önemsiz bir ders değil. Senin ufkunu genişletiyor, daha geniş ve etik düşünmeni sağlıyor. Her ders önemli maalesef.

Hukuk okuyacak iki insan arasında daha çok matematik çözenin yerleşmesi kısmına bir şey diyemem. Ama yapamıyorum diye bir şey yok.

Kusura bakmayın ama her insanın ayrı alanlarda yeteneği olduğu doğru. Ama tün alanlarda yeteneksiz olduğu da yanlıştır. Türk öğrencileri olarak hiçbir derse çalışmıyoruz ve sistemi eleştiriyoruz. Önce çalışın lütfen, ayrıca tarih, felsefe önemsiz bir ders değil. Senin ufkunu genişletiyor, daha geniş ve etik düşünmeni sağlıyor. Her ders önemli maalesef.

Hukuk okuyacak iki insan arasında daha çok matematik çözenin yerleşmesi kısmına bir şey diyemem. Ama yapamıyorum diye bir şey yok.
Resime ilgisi olan adama Fen sormak, hmm...

Ama yapamıyorum diye bir şey yok.
Yapamıyorumdan kasıtım yapıyorum ama matamatikde hocanın tek bir anlatışında anlayıp ardı ardına hızlıca soruları çözebilirken,sözel kısımda okulda anlamayıp evde de saatlerce çalışmam gerekiyor ve o şekilde de gene takıla takıla yapabiliyorum. İşte bahsettigimde bu ben matamatigi yapıyorsam benim egitimim matamatik agırlıklı olmalı !

Eğitim sisteminin özeti:

B9lwvtWIEAQuIPM.jpg

Ben sayısalım ve tarih görüyorum. Sayısal yönelimim olduğu için sayısal seçiyorum ve edebiyat ile tarih görüyorum. Edebiyatı manita anlatıyor anlıyorum da tarihi anlamıyorum. Öğretmenler de bize katılıyor. Tarihi severim ama ders olarak ve sınav olarak görmek zor geliyor. Unutkan bir insanım ve hep unutuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı