Okuldaki kavgacı insanlarla başa nasıl çıkılır?

Wroxy35

Centipat
Daha fazla  
Konuya hızlı gireceğim. İzmir OBP ile alan ortalama bir Anadolu lisesindeyim. Okul gayet kaliteli fakat çok fazla kavgacı var özellikle üst sınıflarda. Baştan söyleyeyim 9.sınıfım. Sınıfımda 5-6 tane kavgacı insan var. Sürekli arka sıralarda oturan millete bulaşan klasik bildiğiniz tiplerden. Sürekli millet ile uğraşıyorlar kendilerini bir halt sanıyorlar. Çocuğun yaşı 15-16 olmasına rağmen boyu 1.40 30 kilo bir şey. Sırf arkasında adamlar var ve bıçak, muşta gibi aletler taşıdığından millete atar yapıyor. Sürekli sınıf ortasında benimle dalga geçiliyor. Bu dalgalar öyle bir hal aldı ki artık arkadaşım kalmadı. Geçen öğle arasında hava alayım diye bahçeye çıkmıştım bizim sınıftan 2-3 kişiyi de takılırken gördüm. Yanlarına gideyim selam vereyim dedim 20-30 dakika boyunca beni kimse takmadı ve sonra yine dalga geçmeye, hakaret etmeye başladılar. Komik olan yanı istesem sınıfın ortasında hepsini dövebileceğim. Hepsi zargananın teki sırf arkasında adamlar var diye atar yapıyorlar.10.sınıfa geçtiğim anda sınıf değiştirmek istiyorum çünkü derslerimde ki başarıyı da çok etkiliyorlar. Zaten okulların kapanmasına 2-3 hafta kaldı. Seneye sınıf değiştirmeli miyim yoksa aynı sınıfta 1 sene daha kalıp 11.sınıfta alan seçerken mi değişmeliyim? Sınıftakilerden çok bıktım hepsi grup halinde serseri gibi geziniyorlar 11-12.sınıf kızlara yürüyorlar diğer sınıflara baktığımda aşırı iyi, kaliteli insanlar var. Sınıf değiştirdiğimde ayak uydurabilirim utangaç birisi değilim ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
O sınıfta rahat egitim yapamazsın hocam. Sınıf değişikliği yapmanı tavsiye ederim ve müdür yardımcısı, müdür gibi kişilere söyle umursamıyorlarsa da velini getir. Hakaretin disipline kadar yolu var seni illa sıkıştıracaklardır müdüre söyleme seni döveriz fln diye takma onları kafana, senin yolunu kestikleri anda 3 yıla kadar hapis cezaları var.

O sınıfta rahat egitim yapamazsın hocam. Sınıf değişikliği yapmanı tavsiye ederim ve müdür yardımcısı, müdür gibi kişilere söyle umursamıyorlarsa da velini getir. Hakaretin disipline kadar yolu var seni illa sıkıştıracaklardır müdüre söyleme seni döveriz fln diye takma onları kafana, senin yolunu kestikleri anda 3 yıla kadar hapis cezaları var.
Zaten 10.sınıfa geçtiğimde yapmayı planlıyorum şu anda sınıflarda pek boş yer yok.Müdür veya hocalara ispiyonculuk yapmak istemiyorum 1-2 hafta onları takmasam okul bitince seneye hallederim.Keşke tek sorun ben olsam sınıfta benden çok kendini zayıf gösterenler var o yüzden onlarla çok daha fazla dalga geçiliyor hatta 100Tl sini çaldıkları oldu.

Zaten 10.sınıfa geçtiğimde yapmayı planlıyorum şu anda sınıflarda pek boş yer yok.Müdür veya hocalara ispiyonculuk yapmak istemiyorum 1-2 hafta onları takmasam okul bitince seneye hallederim.Keşke tek sorun ben olsam sınıfta benden çok kendini zayıf gösterenler var o yüzden onlarla çok daha fazla dalga geçiliyor hatta 100Tl sini çaldıkları oldu.
Onlar gibiler ailesinden aşırı korkarlar. Bir gün bu yaptıklarını gizlice kayda alabilirsen al. Video, ses fark etmez. Silah taşıyorlarsa yine onların alyehine. Kanunları ve haklarını savunman ispiyonculuk falan değil. Çıkar böyle bir düşünceyi aklında. Git kaydı ailene göster, ailende çocuklarla konuşsun, ailelerine göstermekle gerekirse polise kadar gideceğinle tehdid etsin. Muhtemelen ailelerine olan korkuları yüzünden, ailesine söylemekle korkutmanız yeterli olacaktır. Boksör olmama rağmen yine de bu tiplerin yaptıklarına aldırış etmiyorum. Çünkü arkasındakilere güveniyorlar. En iyisi haklarını kanun yoluyla savunman. Ha bir de sınıfını kesinlikle değiştir derim. Bu düşünülecek bir karar bile değil.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı