Okuldaki sorun; okula mı yoksa MEB'e mi şikayet edilmeli?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Birkaç hafta önce, okulda, beden dersinde bir cinsiyetçiliğe maruz kaldım. Okulda kafe gibi bir yer var. Oraya oturacaktık, oradaki adam "öğrenciyseniz oturmayın" dedi. Tamam eyvallah, ama buradaki sorun: kızlara kızmaması ve bir şey dememesi. Kızlar rahatça oturdu. Çok fena sinir oldum. Bu hafta yine aynı şeyi yaptı ama bu sefer kızları da oturtmadı.

Benim anlamadığım şey: okulda neden kafe var ve neden öğrenciler oturamıyor? Öğrenciler oturamadığına göre burası dışarıdan gelen insanlara ticaret alanı. Ki bizim beden dersimizin bitmesine 25 dakika varken, dışarıdan büyük insanlar geldi ve bizi çıkarıp, onlar futbol oynamaya başladı. E biz öğrenciyiz ve bu saha okul içerisinde? Yani biz okulda olduğumuz sürece, o saha bizim demektir.

Neyse, bu durum okula mı, yoksa MEB'e mi şikayet edilmeli?

Okul para kazanıyorsa İl Milli Eğitim e gidip şikayet edin. Okulların birşeyler satarak para kazanması yasak.

Bende aynısını quiz üzerinde yaşadım. 1 kiz sayisal 1 erkek sayısal var hocamiz kizlara quizin 1 hafta önceden yapılacağını bildirdi bize ise pazar saat 6 da yarin quiz olacağımızı haber verdi.
Açıklama yaptığımızda sizin her zaman hazır olmaniz gerekiyor dedi.
Geçen kizlar 100 almış siz niye alamadınız diyor.
Vallahi çıldırmalik sinir oluyorum cinsiyetçi kişilere.

O kafe gibi yere derste girip oturmak serbest mi? Yoksa sadece tenefüste mi öğrenciler oturabiliyor?

Eğer serbest olduğu halde oturmanıza izin vermiyorsa adamda sıkıntı vardır. Okul idaresine söyleyin bir sonuç alamazsanız MEB'e başvurun.

O kafe gibi yere derste girip oturmak serbest mi? Yoksa sadece tenefüste mi öğrenciler oturabiliyor?

Eğer serbest olduğu halde oturmanıza izin vermiyorsa adamda sıkıntı vardır. Okul idaresine söyleyin bir sonuç alamazsanız MEB'e başvurun.
Hocam öğrenciler, ne olursa olsun oturamıyor.
Kafeye dışardan insanlar girebiliyor mu? Kafe okulun içerisinde mi?
Kafe okulun içerisinde, bahçede yani.
Cimer'e şikayet et, işinden olsun.
Cimer sadece; Cumhurbaşkanına hakaret gibi işlere bakmıyor muydu?

Geri
Yukarı