Okuldan kaçma anınız var mı?

Bir defa kaçtım onda da yakalandım.

Ben de yakalanmıştım. Okula gittim, tuvalette saklandım, zil çalınca kaçıyordum, okulun çıkış kapısından çıkarken bekçi fark etti ve peşimden koştu. Orada liseliler yakaladı, bekçiye teslim etti, bekçi de öğretmene. Sonra öğretmen de müdür yardımcısına götürdü ama disiplin yemeden kurtuldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir keresinde kaçmıştım bekçi çok geç fark etmişti. Ama başarmıştım kaçmayı. 2 tane şişko vardı yanımızda onlar yakalandı zaten onların yüzünden fark edilmiştik.

Ders işlenmediği için okula girdiğimiz kapıdan çıktık. Araba girdiği zaman okula kapı açılıyordu, o zaman çıktık. Ailem de bir şey demedi. Bu kadar kolay olduğuna ben de şaşırdım.

Olmaz olur mu? 2019-2020 dönemi. 9 sınıftayız, ilk dönemin son haftası. Yurtta 5-6 tane öğrenci var onlar da biziz. Gece 2 gibi öğretmen odasının önünden sessizce sıvışıp yangın merdivenine gittik. Tabi yardım merdiveni dışarıdan açılmadığı için birini ileride bıraktık. O arkadaşın da çok gelesi yoktu zaten. Neyse şimdi merdivenden inip bahçeye çıktık. Okulun bahçesinde yarım kare şeklinde bir kolezyum var. Orada tellerin otoban(okul anayol kenarında) telleriyle birleştiği kısım kesik. Oradan çıktık. Çiğ köfte almak için çıkmıştık. Yolda giderken bir tane kahveci bizi durdurdu. Adam isteyen çay, kahve, paralel ısmarlarken işte nereden geliyorsunuz? Nereye gidiyorsunuz? Diye sohbet ettik biraz. Sonra ayrıldık. Sonra çiğ köftemizi alıp okula döndük. Bu yıl o kesiği kapatmışlar :(

Geri
Yukarı