Okuldan nefret ediyorum

9.sınıfa geçtim her gün okula giderken acı çekiyorum resmen okul değiştirmeyi denedim olmuyor açık liseye geçmek istiyorum babam diyor ileride işe almazlar seni açık lisede çok rahat edeceğime ve derslerime daha rahat olduğum için daha iyi çalışacağıma inanıyorum. Zaten sınavlar kolay oluyormuş babamı nasıl ikna edebilirim yardım edin.
Babanı nasıl ikna edeceğine mi cevap verelim, başlıktaki fikrini değiştirmeye mi uğraşalım?

Anladım teşekkür ederim. Peki babamı nasıl ikna edebilirim.

Büyük ihtimal baban senin okumanı istediği için okuldan almıyor. "eğer düz lisede okursam kendime daha az fayda sağlarım. Üniversite hedefim var. Açık lisede bu hedefimi gerçekleştirme ihtimalim daha yüksek" tarzı şeyler söyleyebilirsin. Aman deyim sırf alsın diye abartılı yalanlar söyleme. Onlar bizim iyiliğimizi düşündüğü için bunca zahmete giriyor, bizi okutmaya çalışıyor. Verdiğin sözlerin yalan olduğunu öğrendiği zaman hem sinirlenir hem üzülür. Modern 2 insan gibi tartışın. Emin ol senin dediğini yapacaktır. Baban senin düşmanın değil.

Babam cahil bir insan kınamıyorum kesinlikle babasından hep dayak yemiş okutmamış babası oda oğlu okusun istiyor ama ben bu okuyupta okuldan hiçbir şey kazanamayanları gördükçe hayattan soğuyorum.
Yazılım ile uğraştığını söyledin. Sınavlardan bilerek kötü not al. Öğretmenler babana notlarını söyleyecek sende yazılım ile yaptığın iyi şeyleri babana göster. Baban yazılıma yeteneğini anlayacaktır.

Babanı ikna etmek için tek şey okula gitmemek gitme okula de siz açık liseye alın de gitme otur evde ben öyle geçtim.

Öyle yaparsam daha çok ceza olsun diye gönderir geçen polisi arayacaktı gelip alsın diye zaten birkaç kez karakola da gitti korkuyorum. Ama umurumda bile değil polisle gitsem bile oradaki insanları umursamıyorum.

Yazılım ile uğraştığını söyledin. Sınavlardan bilerek kötü not al. Öğretmenler babana notlarını söyleyecek sende yazılım ile yaptığın iyi şeyleri babana göster. Baban yazılıma yeteneğini anlayacaktır.

:)

İyide kardeşimiz yazılım biliyor mu?

Kardeşim psikopat mısın sen çocuk yazılım istiyor, sınavlardan düşük alıp okuldan çıkınca babası neden açık liseye versin çocuğu. Ayrıca bir sürü masraf yapması gerekecek üniversite kazanması için. neden yapsın notları bu derece kötü olan bir çocuğa.

Güzel kardeşim, sen şimdi günllük 3 saat çalışmıyorsun açık lisede günlük 5 saat çalışacağına inanıyor musun?

E iyide okuldan geliyorum 7 saatim var 4 saatte nasıl yaşayım ben ne yapayım ama açıkta 24 saat benim 5 saat çalıştım bana kaç saat kalıyor neden çalışmayımki bir de bu yönden bak.

Geri
Yukarı