Okullar 28 Eylül'de Açılıyor

Silva

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bugün bir karar ile okulların 28 Eylül'de açılmasına karar verilmiş. Bir yandan seviniyorum bir yandan ise üzülüyorum.

Turizm sektörünün daha da ilerlemesi ve Turist'lerin daha fazla tatil istemesi üzerine okullar geç açılıyor. Bu da demek oluyor ki "Para > Eğitim" belki de bu yüzden ilerleyemiyoruz.

(Tabi ki bayram tatili de var)

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olay hakkında bir bilgim yok sadece açıklamaya denk geldim, asıl olay Kurban Bayramı galiba. Ben okulu bitirdim adamlar okulu geç açalım diyorlar, önceden neredeydiniz :D

Okulla turistin ne alakası var ?

Davutoğlu'nun şöyle bir açıklaması var;

"Öngörülen planlama 14 Eylül'de okulların açılmasıydı ancak 24 Eylül'de yani bir hafta sonra, arifeyi de içine alırsak neredeyse bir hafta sonra, Kurban Bayramı tatiline giriyoruz. Kurban Bayramı da bu yıl tam hafta ortasına denk geliyor dolayısıyla bütün bir haftayı etkileyebiliyor. Bu sebeple turizm şirketlerimizin Kültür ve Turizm Bakanımıza bir başvurusu oldu, özellikle geri dönüşler ve diğer konular da dahil olmak üzere, Kurban Bayramı sonrasına eğitim yılının başlaması için. Bu sene turizmde yaşanan daralmalara şubat ayında tedbir almaya başlamıştık. Hem onlara bir teşvik ama onun kadar önemlisi Kurban Bayramı'nın da bütün öğrencilerimiz, görevli olan öğretmenlerimiz, başlamış olsa bir ilden bir ile gidecek olan öğretmenlerimizin de Kurban Bayramı'nı o ulviyet içinde geçirebilmelerini teminen her iki bakanımıza da dün akşam talimat verdim ve okulların açılışını 28 Eylül Pazartesi gününe erteledik. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımız huzurla Kurban Bayramı'nı idrak etsinler, yollarda bir göreve giderken bir de Kurban Bayramı'na dönerken trafik kazası gibi risklerle de kimse karşılaşmasın."

Ne alaka okul geç açılıyorsa geç kapanır. Zaten son 2 hafta ders işlenmiyor. Dilekçe yazıp tatile çıkıyoruz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı