Okullar açılıyor

Okullar tamamen açılırsa 2 haftaya bütün hastaneler kilitlenir, kronik hastalar da hizmet alamadığından en ufak şeyde ölmeye başlar.

Büyük yanlış var ve biz bu yanlışı yaşamak zorundayız. Benim 1 hafta duş almayan sınıf arkadaşım var, afedersiniz ama kulağının içindeki pislik dışarı taşıyor bir de elini yıkayıp virüse mi dikkat edecek. Kendisi başlı başına bir virüs zaten.

Arkadaşlar öncelikle görüş ve düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Yukarıda üniversiteler açılırsa olacaklar ilgili görüş belirten arkadaşa teşekkür ediyorum, gerçekten doğru söylemiş. Benim kendi fikrimce bir süre açık tutulacak okullar ve vaka sayıları artınca tekrar kapanacak. Bu kapatılacak zamana kadar olan kısımda emini arada kaynayıp hastalanan veya taşıyıcı olup etrafına bulaştıranlar olacaktır. Merak ettiğim konu bizim evimizde kronik hastalığı olan iki kişi var biri babam Hiper tansiyonvar ikincisi ise 90 yaşımda ki anneannem. Elbette ben tedbirli olursam risk azalır ama bu sıfır olduğu anlamına gelmiyor. Umarım bu yanlıştan dönerler. İsteğe bağlı olup olmamasıda bence büyük bir sorun çünkü biri gidiyor diğeri gitmiyor veya gidemiyor geri kalıyor gibisinden durumlar olabilir.12.sınıf öğrencisi olarak bunları söylediğimde tepkiyle karşılaşıyorum çünkü genel olarak yaşıtlarım okul açılsın, ders görelim gibisinden düşünüyor haklı olarak, fakat işin sağlık boyutu da önemli. TYT çalışıyorum ve henüz öğretmen yardımı gerektirecek bir durum görmedim, zaten YouTube'da istemediğimiz kadar ders videosu var. Normalde sınavlara YouTube'dan video izleyerek çalışan nesilin, Online eğitimden şikayetçi olmasını anlamıyorum. Online eğitimden kastım EBA vs değil bende farkındayım rezalet durumda olduğunun, bence okul açılmalı mı açılmamalı mı tarışmasını yapmak yerine Online eğitimi nasıl daha işe yarar ve faydalı hale getirebiliriz bunu konuşmak gerekir.
Rica ederim,benim anlamadığım şeylerden birisi sanki bundan önce herkesin okulda o gün gördüğü ders ile yetiniyormuş gibi davranması,sanki sınav haftasında hiç kendileri çalışmıyor,Youtube'taki kanallardan ders videosu izlemiyorlardı.Açıkçası ben sınava hazırlık yıllarında da kendim çalıştım,konular zaten belli,gerçekten geleceğini garanti altına almak isteyen bu dönemi de fırsata çevirir diye düşünüyorum.Üniversitelerde online'a karşı olan tayfanın sanırım derslerin kaydedildiğinden haberleri yok,dersin kaydını paylaşıyorlar,siz de gidip oradan izliyorsunuz.Sıkıntının büyüğü EBA'da,bu yükü azaltmaya çalıştıklarını düşünüyorum dediğim gibi,sırf birkaç kişi oradan anlamıyor diye okulların bu şartlarda açılmasını istemek,olayın ciddiyetinin anlaşılmadığını göstermez mi?Toplu taşıma araçlarında nasıl bir sosyal mesafe arıyorsunuz?Amfilerde 2 tane klima ile havalandırma yapılıyor,bu şartlarda maske sizi ne kadar korur?Ben de yüzyüzede de anlamıyordum,ne olacak şimdi?Ben de sizin gibi düşünüyorum ve sizin için önemli olan bu dönemde başarılar diliyorum :)

Rica ederim, benim anlamadığım şeylerden birisi sanki bundan önce herkesin okulda o gün gördüğü ders ile yetiniyormuş gibi davranması, sanki sınav haftasında hiç kendileri çalışmıyor, YouTube'taki kanallardan ders videosu izlemiyorlardı. Açıkçası ben sınava hazırlık yıllarında da kendim çalıştım, konular zaten belli, gerçekten geleceğini garanti altına almak isteyen bu dönemi de fırsata çevirir diye düşünüyorum. Üniversitelerde Online'a karşı olan tayfanın sanırım derslerin kaydedildiğinden haberleri yok, dersin kaydını paylaşıyorlar, siz de gidip oradan izliyorsunuz. Sıkıntının büyüğü EBA'da, bu yükü azaltmaya çalıştıklarını düşünüyorum dediğim gibi, sırf birkaç kişi oradan anlamıyor diye okulların bu şartlarda açılmasını istemek, olayın ciddiyetinin anlaşılmadığını göstermez mi? Ben de yüzyüzede de anlamıyordum, ne olacak şimdi? Ben de sizin gibi düşünüyorum ve sizin için önemli olan bu dönemde başarılar diliyorum :)

Düşünceni paylaştığın için ve iyi dileklerin için teşekkür ederim.

Beyler bayanlar yeni alınan karar göre okullar 8. ve 12. sınıflar için kesin olarak açılıyor. Ben bir 12. sınıf öğrencisi olarak bu kararı doğru bulmuyorum, bunun birçok nedeni var. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.

Tam 7 olarak yırttım dedim deneme sınavı okulda olacakmış 😷.

Geri
Yukarı