Okullar kapanmalı mı?

AwepkoS

Centipat
Yer
Roma / G.P.F.I
Eğitim ve sağlık bir dengede tutulmalı. Ama tabii şimdi bu malum kişiler sağ olsun o kadar iyi önlem alıyorlar ki bazı kişiler maske takmıyor ya da bazı yerler tıklım tıklım dolu oluyor. "Bize yardım edin!" derken "bize çay atın!" demedik.

47rapflex

Femtopat
Ya kardeşim kapanmasına ne meraklısınız siz. Uzaktan eğitim ile olmuyor.

Uzaktan eğitim ile yüz yüze arasında pek bir fark olduğunu düşünmüyorum. Oradan da aynı şekilde anlatıyorlar aynı şekilde yazı yazdırıyorlar aynı şekilde soru sorup cevap istiyorlar. Uzaktan eğitimde hiçbir sıkıntı çekmedim ben gayet iyiydi benim için.

Ronnietory

Centipat
Makaleler
1
Uzaktan eğitim ile yüz yüze arasında pek bir fark olduğunu düşünmüyorum. Oradan da aynı şekilde anlatıyorlar aynı şekilde yazı yazdırıyorlar aynı şekilde soru sorup cevap istiyorlar. Uzaktan eğitimde hiçbir sıkıntı çekmedim ben gayet iyiydi benim için.
Uzaktan eğitime katılıp ders işlemek zorlarına gidiyor, bilgisayarla oynamak varken o yüzden bahane arıyorlar.

punkt

Decapat
Herkes ölsün o zaman bu berbat önlemler yüzünden. Derslerimi çok önemseyeen bir insanım ama ortada pandemik bir durum var. İnsanlar ölüyor, ölmese bile kalbinde ve akciğerlerinde kalıcaı hasarlar meydana geliyor.
Hayat devam ediyor. İş yerleri açık, alışveriş merkezleri ve kafeler tamamen tıklım tıklım. Durum böyleyken okulları hedef almak tam bir komedi.

Okulları kapattıktan sonra ne olacak? Ne kadar kapalı tutacaksın? 1-2 ay mı, yoksa tekrardan 1-2 sene mi? Bu pandemi öyle bitmeyecek arkadaşlar, alışın artık. Kapanma bir çözüm değil, o kapanma bittiğinde yine vakalar artacak. Bunun önüne geçemezsin. Eğer okulun önlemlerinden endişeliyseniz bir olup şikayetinizi okul yönetimine bildirin, her halükarda okulları kapatmak ve uzaktan eğitime geçirmek doğru bir yol değil.

Ronnietory

Centipat
Makaleler
1
Hayat devam ediyor. İş yerleri açık, alışveriş merkezleri ve kafeler tamamen tıklım tıklım. Durum böyleyken okulları hedef almak tam bir komedi.

Okulları kapattıktan sonra ne olacak? Ne kadar kapalı tutacaksın? 1-2 ay mı, yoksa tekrardan 1-2 sene mi? Bu pandemi öyle bitmeyecek arkadaşlar, alışın artık. Kapanma bir çözüm değil, o kapanma bittiğinde yine vakalar artacak. Bunun önüne geçemezsin. Eğer okulun önlemlerinden endişeliyseniz bir olup şikayetinizi okul yönetimine bildirin, her halükarda okulları kapatmak ve uzaktan eğitime geçirmek doğru bir yol değil.
Kafeye gitmek zorunlu değil, okula gitmek zorunlu. İşte çalışan insanlar okul kadar kalabalıkta çalışmıyor.

1Mobile2gam3

Centipat
Eğer çalışmazsan hiçbir şey kolay değil. Öğrencilerin bu salgın döneminde kendilerini derse vermesi gerekiyor, eğer vermiyorsa kendi kararı, bunun online eğitimle alakası yok.
Aynen online eğitimde bulaşık yıkayan hocamız dersi çok güzel anlatıyordu(!).Daha internete bağlanamayan hocalar var.Bu şartlarda okullar tekrar kapanırsa vay öğrencilerimizin haline.Yüz yüze eğitimin yerini hic birsey tutmaz.

MrCoffee

Decipat
Yer
Big Bang, Sombrero Gökadası, M104
Uzaktan eğitime katılıp ders işlemek zorlarına gidiyor, bilgisayarla oynamak varken o yüzden bahane arıyorlar.
99 kişi verimsiz diyor, 1 kişi verimli. Bu durumda uzaktan eğitim verimli olmuyor yalnız. Ayrıca eğer okul kapatılacaksa en son okulun kapatılması lazım. AVM'ye, restauranta mı gitmek daha önemli yoksa okula gitmek mi? Ayrıca ders işlemek zoruna gidiyor demişsiniz ama asıl uzaktan eğiltimi isteyen kişinin ders işlemek zoruna gider çünkü arkada googleda gezebilir.

Yukarı