Okullar kapanmalı mı?

Aynen online eğitimde bulaşık yıkayan hocamız dersi çok güzel anlatıyordu(!).Daha internete bağlanamayan hocalar var.Bu şartlarda okullar tekrar kapanırsa vay öğrencilerimizin haline.Yüz yüze eğitimin yerini hic birsey tutmaz.
O öğretmeninizin hatası online eğitimin değil. Demek ki fırsat bulsa okulda da bulaşık yıkayacak, online eğitim ile ne alakası var?

Uzaktan eğitime katılıp ders işlemek zorlarına gidiyor, bilgisayarla oynamak varken o yüzden bahane arıyorlar.

Evet yüz yüze dersler olsa böyle bir imkan olmadığı için canlı ders olduğunda kafaları oyun oynamaya dersi bırakıp telefondan dizi/video izlemeye çalışıyor. Sonra "anne ben aslında çalıştım da uzaktan eğitimden dolayı anlayamadım" gibi cümleler ile kurtulmaya çalışıyorlar.

99 kişi verimsiz diyor, 1 kişi verimli. Bu durumda uzaktan eğitim verimli olmuyor yalnız. Ayrıca eğer okul kapatılacaksa en son okulun kapatılması lazım. AVM'ye, restauranta mı gitmek daha önemli yoksa okula gitmek mi? Ayrıca ders işlemek zoruna gidiyor demişsiniz ama asıl uzaktan eğiltimi isteyen kişinin ders işlemek zoruna gider çünkü arkada googleda gezebilir.
AVM'ye, restauranta gidenler ölebilir. Umurumda değil.

O öğretmeninizin hatası online eğitimin değil. Demek ki fırsat bulsa okulda da bulaşık yıkayacak, online eğitim ile ne alakası var?
Nasıl öğrenciler rahatlık hissediyorsa uzaktan eğitimde öğretmenler de hissediyordur. Ayrıca uzaktan eğitim akıcı değil, söz alamıyorsun hoca bakmıyor, kamera açmakla okulda herkesin seni görmesi bir değil, dikkatin dağılması çok kolay... Daha böyle çok şey sayabilirim. Uzaktan eğitimin tek artısı daha sağlıklı.

99 kişi verimsiz diyor, 1 kişi verimli. Bu durumda uzaktan eğitim verimli olmuyor yalnız. Ayrıca eğer okul kapatılacaksa en son okulun kapatılması lazım. AVM'ye, restauranta mı gitmek daha önemli yoksa okula gitmek mi? Ayrıca ders işlemek zoruna gidiyor demişsiniz ama asıl uzaktan eğiltimi isteyen kişinin ders işlemek zoruna gider çünkü arkada Google'da gezebilir.

AVM'lere gitmek zorunlu değil kafelere gitmek zorunlu değil. Fakat okulda yüz yüze eğitim olduğunda gerekli ne yazık ki. Gidip de televizyondan ebatv ile ders anlayacak halimiz olduğunu düşünmüyorum.

AVM'lere gitmek zorunlu değil kafelere gitmek zorunlu değil. Fakat okulda yüz yüze eğitim olduğunda gerekli ne yazık ki. Gidip de televizyondan ebatv ile ders anlayacak halimiz olduğunu düşünmüyorum.
Ne yazık ki derken? Evet doğru otobüslere biniyoruz çok kişi var, sınıflarda mesafe yok ama yapacak bir şey de yok. Okula 2 yıl gitmedik, 3 olmasına hiç gerek yok bence.

Nasıl öğrenciler rahatlık hissediyorsa uzaktan eğitimde öğretmenler de hissediyordur. Ayrıca uzaktan eğitim akıcı değil, söz alamıyorsun hoca bakmıyor, kamera açmakla okulda herkesin seni görmesi bir değil, dikkatin dağılması çok kolay... Daha böyle çok şey sayabilirim. Uzaktan eğitimin tek artısı daha sağlıklı.
Tamam da bu eğitimin sorunu, online eğitimin değil. Eğer öğretmenler iyi yetiştirilseydi zaten dersine önem verirdi.

Ne yazık ki derken? Evet doğru otobüslere biniyoruz çok kişi var, sınıflarda mesafe yok ama yapacak bir şey de yok. Okula 2 yıl gitmedik, 3 olmasına hiç gerek yok bence.

Eğer televizyon aracılığı ile karşıdaki kişiye sorular sorabiliyor isek ne güzel işmiş okula boşa gidiyoruz. Canlı dersler zorunlu olmadığı için okula gitmez isen ebatvden bir şeyler anlayıp öğrenmek zor.

Tamam da bu eğitimin sorunu, online eğitimin değil. Eğer öğretmenler iyi yetiştirilseydi zaten dersine önem verirdi.
Eğitimin sorunu olsa da uzaktan eğitimin verimini düşürüyor mu düşürüyor. Öğretmenler ne kadar iyi yetiştirilirse yetiştirilsin o akıcılık ve dikkat sağlanamaz, kimse kimseyi kandırmasın.

Eğer süreç iyi yönetilebilseydi şu an bunlar konuşulmazdı, şu an Türkiye'de süreç iyi yönetilemedi ve yüz yüze eğitim için gerekli zemin yok. Bunu açanlar da biliyor, sadece biz açtık gösterisi. Yakında kapanacağından adım kadar eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı