Okullar kapanmayacak mı?

Herkes okul okumak zorunda değil, yaptığın bu genelleme yanlış. Her işin kendine göre bir zorluğu vardır.

Ben okul okumasına demiyorum.
Kendisi tembellik ettiğinden tembel adam hiç bir şey yapamaz.
Genelleme yapmıyorum daha kendisi neymis iş sahibi olamıyorsun diyenlerden biri işte biraz bilgi sahibi olsa üniversiteye göre diplomana göre iş sahiplerinin peşinden koşacağını bilirdi.

Kapanmalı. Bazıları uzaktan eğitim yatmak için isteniyor diyor fakat bilmiyorlar ki yatacak insan okulda da yatar dersi dinleyecek insan uzaktan eğitimde de dinler. Dersleri dinlemek ve anlamak isteyen her koşulda başarır. Kış geliyor soğuk havada sınıflarda camlar açılamaz. 30-40 kişinin kapalı bir alanda tutulması ne kadar sağlıklı? Eğitim tabii ki önemli fakat sağlımızdan önemli değil.

Ortam deli!👌

Kapanmalı. Bazıları uzaktan eğitim yatmak için isteniyor diyor fakat bilmiyorlar ki yatacak insan okulda da yatar dersi dinleyecek insan uzaktan eğitimde de dinler. Dersleri dinlemek ve anlamak isteyen her koşulda başarır. Kış geliyor soğuk havada sınıflarda camlar açılamaz. 30-40 kişinin kapalı bir alanda tutulması ne kadar sağlıklı? Eğitim tabii ki önemli fakat sağlımızdan önemli değil.

Ama dediğinde haklısın.
Okulda müdür kaliför yakıyor canım müdürüm -17 derecede yakıyor.

Bende uzaktan eğitimde daha iyi anlıyordum. Sınıfta gürültü yapıp, konuşup dersi anlamamı zorlaştıran kişiler bu şeyleri canlı derste yapamadığı için.

İsteğe bağlı olsaydı keşke. Akıllı tahtaya kamera, mikrofon bağlayıp oradan ders açarlardı. Biz de evden bağlanırdık. İsteyen de okulda dinlerdi. Gerçi o zaman ses çıkaranlardan kurtulmamış olurduk ama yine de fena fikir değil gibi bence.

Geri
Yukarı