Okullar ne zaman kapanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Milli Eğitim Bakanı sürekli olarak "Okulların en son kapatılması gerektiğini düşünüyoruz" demeye devam ediyor. Normal şartlar altında 1 aydan fazla açık kalamaz, ancak Türkiye 101 dersine hoş geldiniz.

Bir sınıfta vaka(lar) çıktığı zaman, o sınıfı karantinaya alıyorlar. Sanki COVID kapan öğrenci sadece sınıfta oturuyor, okulda yan yana geldiği başka bir arkadaşı, konuştuğu başka bir kişi yok, o yan yana geldiği kişi(ler) kendi sınıflarına taşıyamaz gibi 🤣

Milli Eğitim Bakanı sürekli olarak "Okulların en son kapatılması gerektiğini düşünüyoruz" demeye devam ediyor. Normal şartlar altında 1 aydan fazla açık kalamaz, ancak Türkiye 101 dersine hoş geldiniz.

Bir sınıfta vaka(lar) çıktığı zaman, o sınıfı karantinaya alıyorlar. Sanki COVID kapan öğrenci sadece sınıfta oturuyor, okulda yan yana geldiği başka bir arkadaşı, konuştuğu başka bir kişi yok, o yan yana geldiği kişi(ler) kendi sınıflarına taşıyamaz gibi 🤣
Bu saçma yönetmelik yüzünden ve inat ettiği için belki de bazı insanların ölümüne neden olacak.

Adam sırf okulların kapanmasını istediği için bu kanıya mı vardın?
Hayır diğer mesajlarında belli ediyor niyetini.
Okullarda koruma adı altında hiçbir şey yok. Korona bulaştığında kişiye kalıcı hasar veriyor diye bas bas bağırıyorlar. Öğrenciler korona olduğunda evinde annesi, babası ve varsa kardeşine bulaştıracak. Adam gibi tedbir olsa bu insanlar bunu yazmazdı. Bilim Kurulu üyeleri bile toplantılarını uzaktan görüntülü konuşarak yapıyor. Bu senin için yeterlidir umarım.
Dostum biliyorum önlemlerin yetersiz olduğunu. Ancak elimizde aşı ve maskeden başka kişisel olarak alabileceğimiz extra bir tedbir yok. Ayrıca bu evdekilere bulaştırma olayını sadece okula bağlamak çok mantıksız. Markete gittiğinde de marketten kapıp evdekilere bulaştırabilir, toplu taşımaya bindiğinde de, AVM'ye gittiğinde de. O yüzde aşı ve maske çok önemli kendini koruması için.

Lise cidden uzaktan sıkıntılı.

Çaktırmayın maskeli çok tatlı duran bir kız var :)

Okulda 3 sınıf karantinaya alındı bizim sınıftan 8 kişide burun akıntısı, baş ağrısı sebebiyle eve gitti.

Hayır diğer mesajlarında belli ediyor niyetini.

Dostum biliyorum önlemlerin yetersiz olduğunu. Ancak elimizde aşı ve maskeden başka kişisel olarak alabileceğimiz extra bir tedbir yok. Ayrıca bu evdekilere bulaştırma olayını sadece okula bağlamak çok mantıksız. Markete gittiğinde de marketten kapıp evdekilere bulaştırabilir, toplu taşımaya bindiğinde de, AVM'ye gittiğinde de. O yüzde aşı ve maske çok önemli kendini koruması için.
Aşı ve maske seni korumuyor kardeşim. Ben demiyorum aşının üreticisi diyor. Bu sene sonuna kadar 1 trilyon doz aşı üreteceklermiş. 7 milyarlık dünya nüfusunda galiba ya her insan 100 dozdan fazla aşı olacak veya tüm canlılara aşı yapacaklar. Ek önlem var. Bir sürü var sen bir sınıfa 40-50 öğrenci koyarsan tabi ek önlem olmaz. Çin gibi bütün insanları eve kapatıp, tüm gıda takviyelerini verip faturasını görmezden geleceksin ancak bu ülke öyle düzelir.

Aşı ve maske seni korumuyor kardeşim. Ben demiyorum aşının üreticisi diyor. Bu sene sonuna kadar 1 trilyon doz aşı üreteceklermiş. 7 milyarlık dünya nüfusunda galiba ya her insan 100 dozdan fazla aşı olacak veya tüm canlılara aşı yapacaklar. Ek önlem var. Bir sürü var sen bir sınıfa 40-50 öğrenci koyarsan tabi ek önlem olmaz. Çin gibi bütün insanları eve kapatıp, tüm gıda takviyelerini verip faturasını görmezden geleceksin ancak bu ülke öyle düzelir.
Tamam aşı ve maske korumasın. Evde bekleyebilirsin ancak bu ülke bekleyemez. Çin gibi bir ülke değiliz sorun orada. Ülke Çin'in yaptığı gibi herkesi eve kapatırsa içinde olduğu çukura tamamen saplanır ve toparlanması belki de asırlar sürer. Ayrıca bu yıl sonuna kadar yani 3 ayda 1 TRİLYON doz aşının üretiminin yapılması sizce ne kadar mümkün?

Son düzenleme:
Bizim okulda 2 sınıfta ve 2 öğretmende covid çıktı, sınıfları karantinaya aldılar.
Tamam öğrencileri es geçelim, ama öğretmen?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı