Okullar neden açılıyor?

Ancak virüse yenik düşme ihtimali de yüksek. Yaşının genç olması birşeyi değiştirmiyor. 9 yaşında kız çocuğunun corona virüse yenik düşüp, vefat etmesi gibi...

Yani hocam eninde sonunda herkesi bulacak bu virüs. Bir anda binlerce kişiyi vurup ülkeyi çökeretmesindense zamana yayıp kontrollü bir şekilde yaymak en mantıklısı. Zaten dediğim gibi illaki herkesi bulacak ölen ölen ölecek. Zamana yayıp en azından belki tedavisi falan bulunurda erkenden kurtuluruz.

Kaç yaşındasınız veya hangi dönem eğitim aldınız bilmiyorum ama benim gördüğüm eğitim ile insan bir şey öğrenemez. Boş beleş insanlar ile boş beleş bir kızın peşinden koşup giden çocuklar var okulda. Üniversite zaten ticarethane. Neden sürekli üniversite açılıyor sanıyorsunuz? Anlayın artık bazı şeyleri bugünün devleti milleti değil kendini düşünüyor. Eğitim konusunda adam akıllı öğretmenler bile kötü olduğunu söylüyor. Tamam çocuğa da bakıyor ama elin gevuru kolaydan meslek edinirken biz neden sırtımız kan ter içinde meslek ediniyoruz soruyorum size? Gerçekten okula umut mu vadediyorsunuz?
Hiçbir şey öğrenilmiyorsa o kadar doktor, mühendis nasıl oluyor ülkede?

Katılıyorum sana. Eğitim sistemimiz berbat. Öğrenci desen karı kız peşinde. Yurt dışında ki eğitimler gayet güzel. Japonya eğitim sistemi güzel.
Ben hala lise ve üniversitelerle ilgili taciz haberleri duyuyorum. Kimi zaman ise cinsel ilişkiye girenler bile var. Eğitimle alakası bile yok. Ancak her öğrenci öyle değil ama okullardaki her öğrenci de %100 eğitimine önem veren kişiler değiller.

Ben hala lise ve üniversitelerle ilgili taciz haberleri duyuyorum. Kimi zaman ise cinsel ilişkiye girenler bile var. Eğitimle alakası bile yok. Ancak her öğrenci öyle değil ama okullardaki her öğrenci de %100 eğitimine önem veren kişiler değiller.
imam hatiplerde, kuran kurslarında taciz vakaları var hocam.

Hiçbir şey öğrenilmiyorsa o kadar doktor, mühendis nasıl oluyor ülkede?
Ah ah. Hala anlamadınız değil mi? Sanırım yazılarımı tam olarak okuyup kavrayamıyorsunuz. Ben şimdiden bahsediyorum olan oldu zaten ona bir şey yapamazsın. Ama sana şunu söyleyeyim okulda öğrendikleri bilgiler üzerinden tüm memurlar sınava tabi tutulsa %70'i barajı geçemez. Sınav öyle 1.sınıf "Ayşe ... nereye gidiyor cümlesinde aşağıdakilerden hangisi gelirse anlam bozukluğu olur?" gibi değil. Hard kapitalizm Türkiye eğitim sistemi soruları olacak. Daha uzatmıyorum, konu benim için burada kilit.

Geri
Yukarı