Okullar neden açılıyor?

Çok ters değil mi? İmam hatiplerde ve kuran kurslarında neden taciz olsun ki? Tam aksine oralarda dindar insanlar var.
Yanlış biliyorsunuz. İmam hatip okullarında ki insanlar gündelik hayatında müslümanca yaşayan tipler değiller. Ben imam hatipte okudum. Herkes normal, adına kanıp da insanların dindar olduğunu sanmayın.
İsterseniz size ortaokul imam hatip anılarımdan bir kaç tanesini anlatayım. +18

Yanlış biliyorsunuz. İmam hatip okullarında ki insanlar gündelik hayatında müslümanca yaşayan tipler değiller. Ben imam hatipte okudum. Herkes normal, adına kanıp da insanların dindar olduğunu sanmayın.
İmam hatipte denetim yok mu? Yani bu kişi cidden dindar mı, değil mi diye önce kontrolden geçirilmiyor mu?

İsterseniz size ortaokul imam hatip anılarımdan bir kaç tanesini anlatayım. +18
Anlatabilir misiniz? Merak ettim acaba o okullarda neler oluyor?

Anlatabilir misiniz? Merak ettim acaba o okullarda neler oluyor?
Daha ortaokula (5-8) giden bir çocuktu Fatih. Çıtkırıldım, el kaldırsan ağlayacak, lakap takılsa kırılacak bir tipti. Sınıfında lakap, küfür, argo, ve +18 kelimelerin geçtiği bir ortam vardı. Bir keresinde cuma günü sınıfından bir kişi istimna yapıyordu. Bir sınıf tahtadan cinsellik içeren ögeler açtığı için ceza yemişti. Bayan öğretmenlerin bazıları bu yaştaki çocukları tatmin edinecek şekilde giyiniyordu. Bir keresinde bir kişi sıranın altından hocayı dikizliyordu (Frikik). Yeterli mi uzatayım mı? Çocuğunuzu okula gönderirseniz onu tehlikeli sulara atmış olursunuz. Günahı sizin boynunuza.

Merhaba. Ülkemizde her geçen gün vaka sayılarının artmasıyla beraber, günde vefat eden kişi sayısı da artmaktadır. Bunca bizim sağlığımızı tehdit edecek olaylar oluyorken, okulları açtırmak çok saçma değil mi? Ölmemizi mi istiyorlar? Ben okula gitmiyorum ancak sanaldaki arkadaşlarım gidiyor. Devletin yerinde olsam pandemi dönemi ilan ederdim ve evden dışarıya çıkışı yasaklardım. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Sınıf ortamını her ne kadar çok dezenfekte etseler bile, virüsün yayılmasına engel olamazlar. Bir sınıfta 20 öğrenci varsa, bu öğrencilerden sadece birinin bile corona olma ihtimali yüksek. Bu işler sadece ateş ölçer ile de düzelmez. Corona virüsün kuluçka dönemi vardır ve herkes de belirti göstermez ancak bulaşıcılık riski taşır.

Çünkü sonsuza kadar bu şekilde devam edemez. En başından beri yapılan saçma sapan herkesi evine kapatma uygulamasının bitmesi bile sevindirici. Yüksek risk grubu denilen belirli yaş üstü ve çeşitli kronik rahatsızlıklardan bağışıklığı çok zayıf insanların haricinde herkesin işine gücüne bakması en mantıklısıydı ve sonunda bunun farkına vardılar.

Çünkü sonsuza kadar bu şekilde devam edemez. En başından beri yapılan saçma sapan herkesi evine kapatma uygulamasının bitmesi bile sevindirici. Yüksek risk grubu denilen belirli yaş üstü ve çeşitli kronik rahatsızlıklardan bağışıklığı çok zayıf insanların haricinde herkesin işine gücüne bakması en mantıklısıydı ve sonunda bunun farkına vardılar.
Arkadaşımda kronik astım (KOAH) var ancak okula gitmesinin zorunlu olduğunu duydum?

Geri
Yukarı