Okullar tekrar kapanır mı?

QExpLosioN1

Picopat
Daha fazla  
İsrail Türkiye'ye göre vatandaşlarının yarısını aşılamış okulları açtılar 1 2 hafta sonra okulları tekrar kapatmışlar. Sizce Türkiye'de de aynı durum olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulların açılması büyük hata. Şuanda sürekli kapat aç kapat aç olduğundan bir çok veli çocuğunu en yakın devlet okuluna aldı bir çok okulda 40 kişilik sınıflar oluşmuş durumda ve bölemiyorlar zaten 1a b c diye bölmüşler yeteri kadar derslik ve öğretmen yok.

Olacak olay geçen senenin aynısı bir gaz ile herşeyi serbest bırakıyorlar sonra sağlık sistemi çöküp günde 350 kişi ölmeye başlayınca herşeyi geri kapatıyorlar.

Devlet bir türlü kademeli sistemi devreye sokamadı. İlk okullar özellikle çocukların sürekli birbirine temas ettiği ve kalabalık ortamlar bu çocuklar birbirlerinin ailelerine hastalık taşıma garantili maalesef.

Vakalar patlar 2 hafta sonra ben özeldeyim sınıflar küçük ve sıralarda mesafe çok az devletlerde zaten tam bir facia olmuş mecbur kapatacaklar.

Kasım ayında kapatılıp şubata doğru açılacağı hakkında bilgim var. Bir arkadaşımın annesi eğitimciler ile iletişime geçtiğinden dolayı biliyorum.

Gerçekten okula girerken herkes birbirine tıkış tıkış kimbilir kaç kişi aynı anda okula girmeye çalışıyor orada oturup izledim sadece yüksek ihtimal en geç 1 Ay'a vakalar tavan yapınca kaparlar.

Geri
Yukarı