Okullarda neden devamsızlık uygulaması var?

BeroFX

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Merhaba, bir anda aklıma takıldı ne var böyle bir şey? Zaten öğrenci okula gelmediğinde dersleri kaçırıp geri kalacağından bir zorunluluk hissi oluşacaktır. Tabii okulu önemsiyorsa. Okulda sınavlardan, sözlülerden falan aldığımız notlar bizi yeteri kadar ölçüyor zaten üstelik sürekli devamsızlık yapan öğrenci eğer evde de çalışmıyorsa yüksek not alması epey zor değil mi ek olarak bu devamsızlığın katkısı nedir?

Türkiye'de eğitim, lise son sınıfa kadar zorunlu olduğu için yoklama var.

Zorunlu eğitim. Keşke olmasaydı. Bence ilkokuldan sonrası zorunlu olmamalı ve olmasaydı ülke şu an daha gelişmiş olacaktı diye düşünüyorum. Üniversiteler boş adamlarla kaynıyor herkes okuyor işçi adam yok. Ben %9'luk dilimlle alan okula girdim bu okulda bile serseriler var. Zorunlu eğitim, okumak isteyenlere de engel oluyor.

Zorunlu eğitim. Keşke olmasaydı. Bence ilkokuldan sonrası zorunlu olmamalı ve olmasaydı ülke şu an daha gelişmiş olacaktı diye düşünüyorum. Üniversiteler boş adamlarla kaynıyor herkes okuyor işçi adam yok. Ben %9'luk dilimlle alan okula girdim bu okulda bile serseriler var. Zorunlu eğitim, okumak isteyenlere de engel oluyor.
Ülkede okuyup cahil kalan bir sürü insan varken okumayı bile gereksiz bulan bir millet olarak daha büyük cahil bir toplum mu istiyorsun dostum ?

Çoğu insan gitmez ki okula. Sınav haftası da kopya çekerler. Bunu nasıl düşünemiyorsunuz?
Peki tamam da hocam kopya çekecek kişi okula zorunda olarak gelse de yine çekmezmi? Ayrıca kopya ne kadar çekebilir? İlla ki yakalanır bir süreden sonra ve eğer gerekli uyarı yapılıp ikincisinde ceza verileceği bilincinde olursa mecburen ders çalışması gerektiğini anlayacaktır ve burdanda benim bahsettiğim meselwye giditoe bu durum.
18e kadar insanlar çocuk olarak değerlendiriliyor. Çocuklar da okula gitmeyeceği için o nesilde eğitim eksikliği oluşacak. Eğitimsizliğinde neye yol açtığını söylemeye gerek yok.
Evet eğitimsizliğin açabileceği sorunları bende görüyorum ve burda haklısınız bu yüzden ilkokul eğitimi zorunlu olmalı fakat ortaokul ve lisese durum farklı.

Ülkede okuyup cahil kalan bir sürü insan varken okumayı bile gereksiz bulan bir millet olarak daha büyük cahil bir toplum mu istiyorsun dostum?

Hocam okumak istemeyen kişiyi okutamayız zaten ki okullarda bunun sonuçlarını görüyoruz.

Peki tamam da hocam kopya çekecek kişi okula zorunda olarak gelse de yine çekmezmi? Ayrıca kopya ne kadar çekebilir? İlla ki yakalanır bir süreden sonra ve eğer gerekli uyarı yapılıp ikincisinde ceza verileceği bilincinde olursa mecburen ders çalışması gerektiğini anlayacaktır ve burdanda benim bahsettiğim meselwye giditoe bu durum.

Evet eğitimsizliğin açabileceği sorunları bende görüyorum ve burda haklısınız bu yüzden ilkokul eğitimi zorunlu olmalı fakat ortaokul ve lisese durum farklı.
İnsanlar bazen pişman olur lisede değişir. Çalışmaya başlar. Elinden tutan olur. Eğitim zorunlu olmasa bir çok aile çocuğunu okula göndermez. Özellikle kız çocuklarını. Bu da Türkiye'nin genç nüfusunda ciddi soruna yol açar.

Ülkede okuyup cahil kalan bir sürü insan varken okumayı bile gereksiz bulan bir millet olarak daha büyük cahil bir toplum mu istiyorsun dostum?
Evet. Adamlar zaten dersi dinlemiyor dersten de bir şey anlamıyor. Tek yaptığı az buz dersi dinlemek ve çalışmak. Adamın zaten okumaya hevesi yok hem aile baskısından hem çalışmaktan kaytardığından okula gidiyor. Dersten bir gıdım verim aldığı yok sadece yazılıdan geçeyim diye dinliyor. Liseyi "okumak"la liseyi okumak farklı şey.

İnsanlar bazen pişman olur lisede değişir. Çalışmaya başlar. Elinden tutan olur. Eğitim zorunlu olmasa bir çok aile çocuğunu okula göndermez. Özellikle kız çocuklarını. Bu da Türkiye'nin genç nüfusunda ciddi soruna yol açar.
Hocam bu ciddi sorunlardan örnek verirmisiniz? Şu anda bu uygulama olduğu halde bizim milletimizin okuduğunu anlama oranı diğerlerine göre düşük. Yani burdan kastım evet insan değişebilir ama bu değişen kişiler ben dahil oldukça az. Bir topluluğun alışkanlığını değiştirmek oldukça zordur.

Geri
Yukarı