Okulların açılması hakkında düşünceleriniz nedir?

Ölsek de hakkı rahmetiyle gitmiş oluruz sonra diğer dünyada Allah vesayire çıkarsa intihardan gitmemiş oluruz.
stonks.
Mantıklı, arkadaşlar okullar açılsın haklısınız bence de.
Saçmalamayın. Virüs gençlere daha etki ediyor. Ayrıca 15 yaş ve üstü olan tüm gençler aşı olabilir artık. Boş teoriler kurmayın.
Covid gençlere daha az etki ediyor yalnız.
Bi' dediğiniz bi' dediğinizi tutmuyor anlamadım ki ben arkadaş :D

1980-1990'lı yıllarda o disiplinle yetişmiş öğretmenlerin hali bile içler acısı iken şimdi bu vasatın altında zeka da olan adamları öğretmen yapacağız, eğitim daha felaket hale gelecek. Bunlar memur bunların her şeyini millet karşılayacak bunlara para yetişmeyince millete vergi yükleyeceksin günden güne fakirleşen Türk milletinin boğazını daha fazla sıkacaksın.
Arkadaşlar, affedersiniz ancak bizim bu halde olmamızın temel sebebi maalesef böyle düşünenlerin olmasıdır. Bunlara göre "akıllı" veya "zeki" bir birey olmak için tamamen bozuk bir eğitim sisteminin temeline sahip olan sınavlardan "yüksek puanlar" almamız gerekiyor. Ve bu puanları alabilmek için temelinizin sağlam olması ve hayatınız boyunca ders çalışmaktan başka bir şey- ki bu her daim ezber yapmaktan başka bir şey değildir- yapmamanız gerekiyor. Bunları yaparsanız bu yorumu atan gibilere göre "zeki" olursunuz. Ve hiçbir şekilde yeteneğinizin önemi yok, tamamen yaptığınız ezberler önemli. Ayrıca sorarım size: Hangi üniversitemiz ya da kurumumuz sürekli dünyanın gelişimine yardımcı olmakta? Ya da hangi üniversitemizde gerçekten insanlığın gelişimi için çalışmalar yapılmakta?
Şaka bir yana, bu yorumu atan kişinin vergi verdiğine hanginiz inanıyor? Technopat Kids'te çoğu insan zaten 15 yaşının altında değil mi? Bu dediklerim hakaret değil, yanlış anlaşılmasın ancak bazı şeyler gerçekten çok saçma.
Öyle bir yorum yazılmış ki sanki bütün öğretmenler her gün yatıyor veya hiçbir şekilde bir işe yaramıyor. Aslında bu az da olsa doğru bir şey fakat böyle bir genellemenin yapılması tamamen yanlış.
Konuya dönecek olursak, bence pratik gerektiren tüm bölümler yüz yüze olmalı. Bunun dışında kalan bölümlerin yüz yüze olmaması daha iyi olur, diye düşünmekteyim.
Ayrıca, üniversiteler- daha doğrusu okullar- zorunludur. Gitmezseniz fazlasıyla problem yaşarsınız.

1980-1990'lı yıllarda o disiplinle yetişmiş öğretmenlerin hali bile içler acısı iken şimdi bu vasatın altında zeka da olan adamları öğretmen yapacağız, eğitim daha felaket hale gelecek. Bunlar memur bunların her şeyini millet karşılayacak bunlara para yetişmeyince millete vergi yükleyeceksin günden güne fakirleşen Türk milletinin boğazını daha fazla sıkacaksın.
Sen 3-5 fanatik görüp memurlar hiç iş yapmıyor, devlete yük diyecek kadar zeka yoksunuysan halk ne yapsın? İlerde çocuğum en iyi öğretmende olsun triplerine girersiniz ama. Memur olmasa sıfırsın memur devlete yük diyorsun. Hadi ordan be!

Oldu kardeşim var mı başka bir isteğin? Okula gitmeyip avantadan sınıf geçecekler, okula gitmeyecekler, sınava girmeyecekler. Beğenmiyorsanız gidin kaydınızı aldırın işe girin ya da sizi besleyecek ananız babanız varsa evde oturun. Sizin gibilerin zaten liseye bile gitmesine gerek yok. Gören de bunları bir iş yapıyor zannedecek strese giriyorlarmış, girmek istemiyorsan git kaydını aldır bu kadar basit seni kimse zorla göndermiyor okula.
Umarım aynı durumu yaşarsın. Hiç acımıyorum senin gibilere.

Yeni konular

Geri
Yukarı