Okulların açılmasını doğru buluyor musunuz?

Okul açılması pek umurumda değil.
Lise 1'e gidiyorum sınavlara girdim geneli 50'nin altında(2 hafta baya çalıştım.) benim suçum elbet var ama canlı derslerden anladığım kadarıyla.
Olmayan okullarda sadece sözlü notu veriliyor, bizde sınav notlarının üstüne veriliyor, karnem 54 anca oldu bu haksızlık.
Haksızlık yok. Sınavlar yapılmayan okullara 15 Şubat'ta yapılmaya başlanacak. Ayrıca kocaman dönemin sorularını soracaklar.

Günlük 6.000-7.000 vaka varken açmaları tamamen saçmalık.

Örneğin Ziya Selçuk sınıfı iki gruba ayırdı diyelim. Bir sınıfta ortalama 30 kişi varsa iki gruba ayırınca 15 öğrenci olur. Bir okul düşünün kocaman ve okulda toplam 40 sınıf olduğunu düşünürsek de 15x40=600 öğrenci olur. Öğretmenleri, temizlikçileri vs. saymıyorum bile. Bir binaya 600 öğrenciyi sığdırmak sizce mantıklı mı? Tabii ki eğitim önemli ama sağlık en başta geliyor.

Tahminim 15 şubat'ta okulları açacaklar, maalesef.

Ne de olsa aşı çıktı günlük yüz binlerce kişi aşı oluyor virüs bitti ya. Okulları açalım. (!)

Örneğin ziya Selçuk sınıfı iki gruba ayırdı diyelim. Bir sınıfta ortalama 30 kişi varsa iki gruba ayırınca 15 öğrenci olur. Bir okul düşünün kocaman ve okulda toplam 40 sınıf olduğunu düşünürsek de 15x40=600 öğrenci olur. Öğretmenleri, temizlikçileri vs. saymıyorum bile. Bir binaya 600 öğrenciyi sığdırmak sizce mantıklı mı? Tabii ki eğitim önemli ama sağlık en başta geliyor.

Ne de olsa aşı çıktı günlük yüz binlerce kişi aşı oluyor virüs bitti ya. Okulları açalım. (!)

Okullar zaten pis ilk günden yine pislenir.

Örneğin ziya Selçuk sınıfı iki gruba ayırdı diyelim. Bir sınıfta ortalama 30 kişi varsa iki gruba ayırınca 15 öğrenci olur. Bir okul düşünün kocaman ve okulda toplam 40 sınıf olduğunu düşünürsek de 15x40=600 öğrenci olur. Öğretmenleri, temizlikçileri vs. saymıyorum bile. Bir binaya 600 öğrenciyi sığdırmak sizce mantıklı mı? Tabii ki eğitim önemli ama sağlık en başta geliyor.

12 Ekim'de okula başladım. Gördüm olanları, 3 hafta gittim. Vakalar azdı. Geri kapandı.
Okullar zaten pis ilk günden yine pislenir.

Okullar her zaman kirli ve mikrop yuvası idi. Salgından önce de, salgından sonra da.

Ben sınıfı nasıl geçeceğim, o kadar eksiğim var diye kara kara düşünüyordum. Performanslara 100 vermişler hep, rahatladım cidden.

Bu yüzden benim için okulların açılması büyük bir problem olmaktan çıktı. Elbette açılmasını istemiyorum ama, büyük ihtimalle 15 Şubat'ta kademeli olarak açacaklardır. Dikkat edeceğiz artık, yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı