Okulu bırakıp çalışmayı düşündünüz mü?

Crexyyy

Hectopat
Daha fazla  
Okulu bırakıp çalışmayı düşünen veya bunu gerçekleştirenler var mı? Mesela ben bunu çok düşündüm ama en azından üniversite mezunuyum diyebilmek istiyorum.

Üniversiteyi bırakıp işe başladım. Üniversitede ki zaman kaybımı keşke çalışarak geçirseydim diye kendi kendime kızıyorum. Diplomalı işsiz olmaktansa lise mezunu(Bilişim Tek.) Olup hemen işe güce atılmak daha mantıklı geldi. Meslek lisesi okuyorsan eğer üniversiteyi arka plana atıp, iş öğrenip, askere gidip daha sonra açıktan üniversite bitirerek hayatını daha yaşanabilir bir dereceye getirebilirsin. Çünkü meslek lisesinde eğitim aldıktan sonra zaten elinde bir mesleğin oluyor, eğer üniversitede meslek değiştirmeyip lisede okuduğun mesleğin üzerine gideceksen okumamak daha mantıklı.
Üniversiteyi bırakıp işe başladım. Üniversitede ki zaman kaybımı keşke çalışarak geçirseydim diye kendi kendime kızıyorum. Diplomalı işsiz olmaktansa lise mezunu(Bilişim Tek.) Olup hemen işe güce atılmak daha mantıklı geldi. Meslek lisesi okuyorsan eğer üniversiteyi arka plana atıp, iş öğrenip, askere gidip daha sonra açıktan üniversite bitirerek hayatını daha yaşanabilir bir dereceye getirebilirsin. Çünkü meslek lisesinde eğitim aldıktan sonra zaten elinde bir mesleğin oluyor, eğer üniversitede meslek değiştirmeyip lisede okuduğun mesleğin üzerine gideceksen okumamak daha mantıklı.

Bu arada yaşım 22. Üniversiteyi 17 yaşında kazanıp 18 yaşında COVID-19 salgını başladığında bıraktım.

Bu arada yaşım 22. Üniversiteyi 17 yaşında kazanıp 18 yaşında COVID-19 salgını başladığında bıraktım.
Okulu bırakıp çalışarak alışarak bir kaç şeye (hisse, kripto, altın) yatırım yaparak hayatı yaşamak istiyorum.

Okulu bırakıp çalışarak alışarak birkaç şeye (hisse, kripto, altın) yatırım yaparak hayatı yaşamak istiyorum.

Kolay yoldan zengin olup hayatı yaşamak diye bir kaide maalesef ki yok. Süper loto çekilişini kazansan bile parayı "İş" haricinde yatırım yapıp bitirmeye odaklarsan kaybedersin. Sana tavsiyem kripto para, altın vb. yatırım araçlarına çalışırken girmemen. Hakkınla emeğinle aldığın parayı kaybedersen bunalıma girersin, çünkü sen o parayı iki dakika sonra ne olacağı belli olmayan bir hayali paraya değişirsen tırnaklarınla kazıdığın emeklerini çöpe atmış olursun. Paranı biriktir, birikim yap, bankaya at dursun, bankada vadeli hesabın olsun oraya attıkça biriksin, ya da hiç bilmiyorsan ailene ver. Hem hayatın daha düzenli olur hem de hayata karşı bakış açın değişir. Yaşın kaç bilmiyorum, ama eğer küçükse bu yazdıklarımı bir ağabey tavsiyesi olarak gör.

Lisedeyken zaten kendimce okuyamayacağımı düşündüm ve üniversite bile okusam babamın iş yerine sahip çıkacağımdan dolayı liseyi bırakıp işe başladım. Bana göre çok iyi çünkü usta eğitici belgesine kadar belge verecekler ve çırakları şu anda bana yapıldığı gibi eğitebileceğim. Makineli torna öğreniyorum ve Konya'da çok fazla makineli torna fabrikası olduğundan iş ve maaş sıkıntım hiç olmuyor. Artı olarak diğer ülkelere vize alırken ustalık belgesini göstererek çalışma izni ve oturma izni alabiliyorum(veren ülkelere)

İlkokul arkadaşlarım liseyi bitirdikten sonra okumayı bırakıp biri baba mesleği ayakkabıcılık (üretim), diğeri oto tamirciliğine çırak olarak başladı. Ben üniversiteye gitmeyi tercih ettim en azından üniversite mezunu olmak için. Arkadaşlarım şu anda kendi dükkanlarını açtılar, arabalarını aldılar, evlerini aldılar ve evlendiler. Ben okul bittikten sonra 4 yıl kurumsal bir firmada çalıştım, geçen sene askere gitmek zorunda kaldım ve şu an işsizim, evim yok, arabam yok. Söyleyeceklerim bu kadar.

Ben öyle yaptım. Bir daha dönüşü yok bu yolun. Hep yerinizde sayarsınız. Umudunuz "At yarışları" "Kripto borsası" ve "Milli piyango" olur.

Çok şey bildiğinizi sanırsınız ama döt gibi ortada kalırsınız.

Geri
Yukarı