Okulu bırakıp sektöre atılmak istiyorum

Polonyum 210

Decapat
Bölümümü seviyorum ama hibrit eğitim vermediği için yetersiz buluyorum. YÖK'ün dandik yönetmelikleri ise yandal/çift anadal yapmayı imkansızlaştırıyor. Bir de benim aşırı baskıcı bir ailem var. Neredeyse bütün aile fertleri, üniversiteyi kazandığımdan beri benimle gurur duymak yerine beni aşağılamaya başladılar. Utanmasalar beni evlatlıktan silecekler. Özellikle onlar bana eğitim hayatımı zehir ediyor. Sürekli bana "Bu bölümü neden tercih ettin? Okuyamıyorsun işte! Yanımıza dön." gibi laflar atıyorlar. Ben de bunlarla baş edemiyorum tabii. Zaten lisede MF okumama karşı çıkmışlardı, sınava tekrar girip Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü de kazanamayınca iyice tepeme binmeye başladılar. Çünkü ben bir vakıf üniversitesinde okuyarak onların parasını harcıyormuşum.

Maddi durumumuz hiç iç açıcı değil. Birkaç bin TL daha harcama yapsak sokaklara düşecek durumdayız. Bu yüzden iş arıyorum ve bilişim sektöründe lise mezunu olduğumdan iş bulamayacağım için korkuyorum. İşleri serbest (freelance) olarak uzaktan yapmam ise günümün tamamını alacak. İş hayatına atılmak için okulumu bırakmak istiyorum ama bu konuda kararsızım. Bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı