Okulu dışarıdan okumak mantıklı mı?

Kariyerim az-çok belli aslında. Reşit olur olmaz büyük bir yatırımla e-spor takımı, e-ticaret ve bir bilişim şirketi kuracağım(inşallah).

Meslek.
Gururunuzu kırmak istemem fakat bu 3ünü yapabileceğinizden emin misiniz? Çünkü bunlar için gerçekten şans lazım. Tabii biraz da para.
Eğer iyi bir meslekteysen hiç uğraşma normal devam et. Kodlamayı az çok oradan öğrenirsin. Biraz da kendin eklersen olur.

Tamam :D Kaydettim mesajınızı. Eğer ileride milyoner olursam yollarım. Ama dışarıdan okuyabilirsem milyoner olabilirim. Okula gidip zaman kaybettiğim sürece imkansız.
Eğer açıktan okursanız sadece kodlamaya yoğunlaşmanız gerekecek. Eüer gerçekten milyoner olmak istiyorsanız günde 5-10 saat öğrenmeye çalışmak bir sürü başarısız proje girişiminiz olacak. Bunları gerçekten göze alırsanız açıktan elbette okumanızı öneririm.

Meslek.

Hocam nakille vs. uğraşmak istemiyorum. Eğer okula gideceksem, en iyi okuldayım.
Mesleki eğitim almak istiyorsan mesleki AÖL de var, ama ne kadar geçerliliği var bilemem. Lise öğreniminden meslek elde etmek istiyorsan açığa alma derim, üniversite hedefliyorsan da 10.sınıf için yakınındaki Anadolu lisesi ile AÖL eşdeğer. 11-12'de ağır AYT konuları gelecek, o sırada açığa alıp dershane veya özel lise düşünebilirsin. İradem var, yaparım diyorsan evden çalış.

Gururunuzu kırmak istemem fakat bu 3ünü yapabileceğinizden emin misiniz? Çünkü bunlar için gerçekten şans lazım. Tabii biraz da para.
Eğer iyi bir meslekteysen hiç uğraşma normal devam et. Kodlamayı az çok oradan öğrenirsin. Biraz da kendin eklersen olur.
Eğer açık liseye geçer ve zamanımı doğru kullanırsam mümkün. Şu an elimde 2000 TL gibi bir miktar var. Şu anlık sosyal medya ile para kazanacağım. Sonradan e-ticarete atılacağım ve oradan parayı katlayacağım. E-Ticaretten aylık 8000 TL kazanana kadar sürekli yatırıma devam edeceğim. Sonradan ise e-spor takımını kuracağım. 18 Yaşına kadar e-ticaretten para katlamayı halledeceğim. Sonrasında üniversite zamanlarında e-spor takımını kuracağım.

Hayat planlarıma göre.. İnşallah açıktan okursam hepsini gerçekleştirebileceğim. Açık lise biraz zor gelebilir, umarım gelmez.
Mesleki eğitim almak istiyorsan mesleki AÖL de var, ama ne kadar geçerliliği var bilemem. Lise öğreniminden meslek elde etmek istiyorsan açığa alma derim, üniversite hedefliyorsan da 10.sınıf için yakınındaki Anadolu lisesi ile AÖL eşdeğer. 11-12'de ağır AYT konuları gelecek, o sırada açığa alıp dershane veya özel lise düşünebilirsin. İradem var, yaparım diyorsan evden çalış.
Hocam meslek dersleri biraz sıkıntılı, dediğiniz gibi. Bunu da düşüneceğim. Sağ olun.

Eğer açık liseye geçer ve zamanımı doğru kullanırsam mümkün. Şu an elimde 2000 TL gibi bir miktar var. Şu anlık sosyal medya ile para kazanacağım. Sonradan e-ticarete atılacağım ve oradan parayı katlayacağım. E-Ticaretten aylık 8000 TL kazanana kadar sürekli yatırıma devam edeceğim. Sonradan ise e-spor takımını kuracağım. 18 Yaşına kadar e-ticaretten para katlamayı halledeceğim. Sonrasında üniversite zamanlarında e-spor takımını kuracağım.

Hayat planlarıma göre.. İnşallah açıktan okursam hepsini gerçekleştirebileceğim. Açık lise biraz zor gelebilir, umarım gelmez.
İradene güveniyorsan tabii ki de yapabilirsin. O zaman hayatında başarılar diyeyim. Umarım istediğin gibi bir hayat yaşarsın. 😊

Ben de geçmeyi düşünüyorum ama üniversite sınavına yaklaştıkça dershane şart gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okul cidden beni çok yoruyor. Öğlen git, akşam 6'da gel. Neredeyse bütün günüm gidiyor. Bir yanımdan şımarıklık yaptığımı, bir yanımdan haklı olduğumu düşünüyorum. Çok yorucu oluyor. Akşam eve geliyorum, bitkin bitkin hiçbir şekilde enerjim kalmıyor. Ama çok kararsız kaldım. Sizce okul açıktan okunur mu? Açıktan okumanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Lise bu arada.

Öncelikle lise 1 ve 2'yi fen lisesinde, 3 ve 4'ü açıktan okumuş birisi olarak eger ders çalışmayacağım, benim hedeflerim farklı, üniversite okumayacağım diyorsan açıga geçebilirsin. Sınavlar online oluyor. Bilgisayardan sınava girip telefondan cevaplara bakabilirsin. Başka bir konu ben egitim alıp üniversite okuyacağım diyorsan açıga geçip dershane ile devam etmek çok mantıklı bir çözüm ama TYT ve AYT temelenin tam olması lazım. Farklı bir sorun daha olursa cevaplarım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı