Okuluda sosyal mesafe yok ve herkes temaslı

O Görkem

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Nerv
Okulda kesin bildiğimiz 1 öğretmen 1 öğrenci var, o öğrenci çok hareketli ve mesafeye dikkat etmiyormuş zaten ilkokul arkadaşımdı o başkalarına bulaştırdı muhtemelen. Şu anda okulda en az 30 kişide korona var.

Sosyal mesafeyi söylemiyorum bile, aramızdaki en uzun mesafe 1 m ve en az ise 0 cm. İster istemez ben de arkadaşlarım ile haşır neşir oluyorum. Alabileceğim tedbirler nelerdir ve siz ne düşünüyorsunuz?

Yapabileceğimiz çok bir şey yok. Birileri ortalıkta bulaşıcı hastalık dolaşırken küçücük odaya 32 kişi tıkıştırmayı bıraktığı zaman işler biraz daha düzelir.

Yapabileceğimiz çok bir şey yok. Birileri ortalıkta bulaşıcı hastalık dolaşırken küçücük odaya 32 kişi tıkıştırmayı bıraktığı zaman işler biraz daha düzelir.

32 olsa yine iyi 10 fazlası var bizde. 10 kişiden 5i maskeyi hep çıkartıyor. 15i sosyal mesafeyi korumuyor oldu 20. Biri koronalı desen herkes korona oluyor, durum vahim.
Vucüduma korona almak istemiyorum derken? O aşıyı olursan koronayı daha rahat atlatırsın.
Aşı sadece rahat atlatmanı sağlıyor, ben koronayı hiç kapmak istemiyorum.

32 olsa yine iyi 10 fazlası var bizde. 10 kişiden 5i maskeyi hep çıkartıyor. 15i sosyal mesafeyi korumuyor oldu 20. Biri koronalı desen herkes korona oluyor, durum vahim.

Aşı sadece rahat atlatmanı sağlıyor, ben koronayı hiç kapmak istemiyorum.
Koronayı alsan bile rahat atlatabilirsin bunu neden sorun ediyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı