Okumak istediğim kitaplar çok pahalı

oguzhansr40

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Haçker
Öncelikle selamünaleyküm. Size bu sıralar yaşadığım büyük sorunlardan birini anlatmak istiyorum. Belki sizin de bir probleminizdir. Konu aslında net. Kitap okuyamıyorum. Şimdi ne alaka diyeceksiniz. Ben elimdeki kitapları bitirmiş biriyim. Yeni bir kitap arayışlarına girdim. Zaten bu konu hakkında dün bir konu açtım. Önerilerinizi aldım. Ama işte bunları alacak para var mı diye sorduğunuzda cevabım tabii ki de hayır olacak. Yani benim o kadar iyi bir maddi durumum yok. Yani belki bir kitap için vereceğin para ortada diyorsunuz ama ben de şöyle yanıt vereyim. Ben bir üniversite öğrencisi olarak aldığım para 550₺ civarlarında. Ben bunun 350₺'sini KYK yurduna veriyorum kalan para ortada. Ben o kalan para ile ne yapayım? Yurtta zaten yemek fiyatları dudak uçuklatıyor. Ona mı vereyim doymak için. Yani ben de bir gencim ufakta olsa bir aktivite yapmam gerek. Onu mu yapayım? Yoksa gidip kitap mı alayım. Yani buna karşı bir çözüm buldum aslında. İstediğim kitabın PDF dosyasını indirip okuyayım diyorum. İstediğim kitabı bulamayınca buraya konu açıyorum ve "korsana destek yok" nedeni ile kapanıyor. Ya Allah rızası için söyleyin ben nasıl kitap alıp okuyayım? Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Baktım oraya o da aklıma geldi ama istediğim türdeki kitaplar yok. Olsa zaten böyle bir konu açmazdım :D
Eğer yakınında başka kütüphaneler de varsa oralara da göz at, tek bir yere bakmamışsındır umarım. Arkadaş çevrene de sorabilirsin, belki onlarda vardır. Belki istediğin kitap YouTube vb. ücretsiz platformlarda seslendirilmiş olabilir, oralara da göz atabilirsin.

Aklıma ücretsiz elde edebileceğin bu yöntemler geldi. Eğer dediğim yöntemlerle de bulamazsan daha ucuza almak için çevrendeki, varsa, sahaflara bakabilirsin. Ya da https://www.nadirkitap.com/ gibi sitelerden ikinci el olarak daha ucuza elde edebilirsin.

Eğer yakınında başka kütüphaneler de varsa oralara da göz at, tek bir yere bakmamışsındır umarım. Arkadaş çevrene de sorabilirsin, belki onlarda vardır. Belki istediğin kitap YouTube vb. ücretsiz platformlarda seslendirilmiş olabilir, oralara da göz atabilirsin.

Aklıma ücretsiz elde edebileceğin bu yöntemler geldi. Eğer dediğim yöntemlerle de bulamazsan daha ucuza almak için çevrendeki, varsa, sahaflara bakabilirsin. Ya da https://www.nadirkitap.com/ gibi sitelerden ikinci el olarak daha ucuza elde edebilirsin.
Kanka Vallaha istiyorum ama dağın başındayım. En yakın kütüphane 1 saat diyebilirim. Şimdi kim gidecek.

Aradıgın kitabın adını yaz yabancı sitelerden yardımcı olurum link için çok çok Google translate kullanarak da olsa iş görüyor ben öyle yapıyorum.

Amazon'dan indirim takip edip 5TL civarına 250 - 300 sayfa civarı klasik kitaplar da alabilirsin. 1984, platon sokratesin savunması / devlet, franz kafka kitapları, stefan zweig, yeraltından notlar gibi gibi bu kitaplar 5TL civarına bulunabiliyor.

Kağıdı bile ithal eden bir ülke olduğumuz için normal. Maalesef 2022'de %45 zam bekleniyor kitaplara. Okumayın diyorlar, öğrenmeyin...
Amazon'dan indirim takip edip 5TL civarına 250 - 300 sayfa civarı klasik kitaplar da alabilirsin. 1984, platon sokratesin savunması / devlet, franz kafka kitapları, stefan zweig, yeraltından notlar gibi gibi bu kitaplar 5TL civarına bulunabiliyor.
Burada yayınevi ve çevirmenin çok büyük bir önemi var biliyorsunuz değil mi? Sakın saçma yayınevlerinden ya da çevirmenlerden okumayın bu güzel eserleri. Yapı Kredi, İş Bankası gibi bilindik yayınevlerini tercih edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı