Okumak istediğim kitaplar çok pahalı

Öncelikle selamünaleyküm. Size bu sıralar yaşadığım büyük sorunlardan birini anlatmak istiyorum. Belki sizin de bir probleminizdir. Konu aslında net. Kitap okuyamıyorum. Şimdi ne alaka diyeceksiniz. Ben elimdeki kitapları bitirmiş biriyim. Yeni bir kitap arayışlarına girdim. Zaten bu konu hakkında dün bir konu açtım. Önerilerinizi aldım. Ama işte bunları alacak para var mı diye sorduğunuzda cevabım tabii ki de hayır olacak. Yani benim o kadar iyi bir maddi durumum yok. Yani belki bir kitap için vereceğin para ortada diyorsunuz ama ben de şöyle yanıt vereyim. Ben bir üniversite öğrencisi olarak aldığım para 550₺ civarlarında. Ben bunun 350₺'sini KYK yurduna veriyorum kalan para ortada. Ben o kalan para ile ne yapayım? Yurtta zaten yemek fiyatları dudak uçuklatıyor. Ona mı vereyim doymak için. Yani ben de bir gencim ufakta olsa bir aktivite yapmam gerek. Onu mu yapayım? Yoksa gidip kitap mı alayım. Yani buna karşı bir çözüm buldum aslında. İstediğim kitabın PDF dosyasını indirip okuyayım diyorum. İstediğim kitabı bulamayınca buraya konu açıyorum ve "korsana destek yok" nedeni ile kapanıyor. Ya Allah rızası için söyleyin ben nasıl kitap alıp okuyayım? Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Eğer kitaplarını biriktirmek gibi bir huyun yoksa eskilerini 2.el satıp yeni kitaplar alabilirsin

Hangi kitap mesela? İsmini yazar mısın?
Yani tek bir kitap değil seri halde almak istiyorum Recep Bey. Ama şimdi almak istediğim seri ise Sherlock Holmes serisi.
Eğer kitaplarını biriktirmek gibi bir huyun yoksa eskilerini 2.el satıp yeni kitaplar alabilirsin
Aslında var ama onda satıcı farklı olduğundan her birine farklı kargo ücreti ödüyorsun.
İleride yeterince kazanacaksın ama bu sefer de kitap okuyacak vaktin olmayacak. Kendimden biliyorum şimdi kocaman kütüphane var, her fırsatta kitap alıp koyuyorum ama maalesef eskisi gibi okuyamıyorum :(. Bu yüzden bu çabanın çok doğru olduğunu, okuyabildiğin kitabı bu yaşlarda okumanı öneririm. Sevdiğiniz kitap türlerini yazarsanız yol gösterebilirim.
İşiniz nedir?

Yani tek bir kitap değil seri halde almak istiyorum Recep Bey. Ama şimdi almak istediğim seri ise Sherlock Holmes serisi.
Eğer kabul edecek olursan ben senin için almak isterim.
Forumda bu yasak mıydı hatırlamıyorum. Ancak olur dersen, sana, bıraktığın Instagram adresinden ulaşabilirim.

Yani tek bir kitap değil seri halde almak istiyorum Recep bey. Ama şimdi almak istediğim seri ise Sherlock Holmes serisi.

İşiniz nedir?

Bilgisayar mühendisiyim, proje yetiştirmek ve kendimi geliştirmek için işimle ilgileniyorum bu yüzden kitap okuyacak vaktim pek olmuyor.
Sevdiğiniz kitap serisine gelince ben de Sherlock Holmes, arsen lupen gibi serileri severim, fantastik edebiyattan sonra en sevdiğim tür diyebilirim. Bu attığım görselde bulunan seriler sık sık indirime giriyor. Özelden ulaşabileceğim (Instagram dışı) bir yol söylersen konuşmak istiyorum seninle.

1638789570907.png

Eğer kabul edecek olursan ben senin için almak isterim.
Forumda bu yasak mıydı hatırlamıyorum. Ancak olur dersen, sana, bıraktığın Instagram adresinden ulaşabilirim.
Yani bir yandan isterim ama kabul edemem. Öyle biri değilim. Kendimi hep mahcup hissederim.

Bilgisayar mühendisiyim, proje yetiştirmek ve kendimi geliştirmek için işimle ilgileniyorum bu yüzden kitap okuyacak vaktim pek olmuyor.
Sevdiğiniz kitap serisine gelince ben de Sherlock Holmes, arsen lupen gibi serileri severim, fantastik edebiyattan sonra en sevdiğim tür diyebilirim. Bu attığım görselde bulunan seriler sık sık indirime giriyor. Özelden ulaşabileceğim (Instagram dışı) bir yol söylersen konuşmak istiyorum seninle.

Eki Görüntüle 1234845
Ben de seninle aynı yolda yürüyorum. Daha yolun başında olsam da.
@oguzhansr40 Amazon'u bol bol takip edin hocam.
Ben daha geçen hafta 120 TL'lik tüm Sherlock Holmes hikayelerini 20 TL'ye aldım indirimden.(977 sayfa)

Bildiğim var ama sitede korsana destek yasak olduğu paylaşamıyorum :(
Öyle ama özelden yazılsa yine problem olur diye düşünüyorum.

Yani bir yandan isterim ama kabul edemem. Öyle biri değilim. Kendimi hep mahcup hissederim.

Hediye kabul etme. Ne gereği var? Bu olaya kökten çözüm bulmalısın, her kitap aradığında hediye mi gelecek. Bu işin tek çözümü PDF'ten geçiyor. PDFDriver sitesinde aradığın kitabın PDF'i var.

Geri
Yukarı