Okunan bölümü bırakıp başka bölüme geçmek mantıklı mı?

Zekotha

Hectopat
Merhabalar,
Bilgisayar programcılığı son sınıf öğrencisiyim. DGS ile çok rahat ortalama bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümünü kazanabilirim fakat bu 2 sene içinde gelecekte yapmak istediğim mesleğin bu olmadığını, yemek yapmak üzerine iş yapmak istediğimi fark ettim. Bu sene mezun olunca DGS girmek yerine 1 sene YKS hazırlanıp gastronomi okumak istiyorum. Okulun bitmesi, okul ardına kaliteli bir mesleki kurs ve askerlik hesaba girdiğinde en erken 26-27 yaşımda bir işe girip çalışmaya başlayabileceğim. Söylediğim arkadaşlarımdan bazıları yapma ya, hayda vs. tepkiler verip mantıksız olduğunu söylerken, bazılarıysa asıl zaman kaybını mühendislikten gitseydim yapacağımı ve bunun daha iyi olduğunu söylediler. Kafam çok karışık sizler ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Sevmediğin bir şeyi yapmak zor iş, iş imkanları da önemli fakat çoğunlukla tutkulu olduğunuz mesleği titizlikle yaptığınızda daha başarılı olursunuz. Gerçekten gastronomi okumak istiyorsanız ve buna bir tutkunuz varsa geçin derim.

Olsun çok geç olmadan farketmişsin istemediğini daha da bilgisayar mühendisliği okuyup zaman kaybetme. İstemediğin bir iş olursa hiç mutlu olmazsın çalışırken.

Yeni konular

Geri
Yukarı