Okunması gereken mangalar

zosujji

Zeptopat
Katılım
12 Nisan 2021
Mesajlar
11
1-) Happiness

9eea00f96c9353e993686fc1320f4628.jpg


Happiness hem çizim olarak hem de konu bakımından çoğu vampirik serilerden ayrılıyor. Bu seriyi sevmemin en büyük nedenlerinden bir tanesi kısa olması. Her şey kısa ve öz. Shūzō Oshimi'nin yapımlarını psikolojik manga önerilerimde çok sevdiğimi söylemiştim zaten. Duyguları böyle güzel aktarabilmesi sizin de hoşunuza gider diye umuyorum.
Konusu: Makoto Okazaki, sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gece ödünç aldığı DVD'yi arkadaşına götürürken bir vampirin saldırısına uğrar... Vampir saldırmayı bıraktığı sırada Makoto'ya sorar: "Ölmek mi istiyorsun yoksa benim gibi olmak mı?"
2-) Shamo

So+shamo+ended+it+was+a+neat+read+probably+the+_d8c7fcd9394d8dd5eb0fdb5e84447416.jpg


Shamo ilk önce görsellerden fotoğraflarına bakılan ve Hajime no Ippo gibi olduğu sanılan bir manga. Aslında Hajime no Ippo gibi Shounen'e yakın bir tarzı yok. Aksine karanlık bir yapım. Seriyi okurken zaten bir anda 334 bölüm bitiyor. Sevmediğim tek tarafı bazen çok bölümlerin aynı konuda çok uzamasıydı, fakat kesinlikle sıkıcı değildi.
Konusu: Ryo Narushima 16 yaşında, Tokyo üniversitesine ve oranın seçkin ortamına girmekte hiç zorlanmayacak bir dahiydi. Fakat o yaz bir şey kafasına dank etti. Küçük bir bıçakla anne ve babasını öldürmüştü ve korkudan dili tutulmuş kız kardeşi öylece köşeye tünemişti. İşte bu ilginç katliam hikayemizin başlangıcı oldu.
3-) Gokushufudou

EeU7iOAU0AEDYoj.png


Netflix sanırım animesini çıkartmış fakat yine de ben mangasını sevdiğim için önerilerime eklemek zorunda hissettim kendimi. Komedi türündeki en sevdiğim serilerden biri. Her bölüm slice of Life şeklinde fakat yakuzalıkla birleştirilmiş, günlük hayattaki insanların fark etmeden yaptığı hareketlere sitem etmek için yazılıp çizilmiş bir yapım olarak önümüze çıkıyor.
Konusu: "Ölümsüz Tatsu" olarak bilinen eski bir yakuza olan Tatsu'nun evinin erkeği, çocuklarının babası olma yolunu anlatmaktadır. Tabii bu huzurlu günleri baltalamak isteyenler de olabilir.
4-) Chainsaw Man

ddfed2cffb2bce448aa67b7a814365cb.png


Chainsaw Man bir tarafta shounen seriler cidden böyle mi olacak bu mu yani denilen. Bir tarafta da çok sevilen, eleştiri kabul etmiyoruz denilen insanlar tarafından konuşma konusu olmuş bir manga. Ben çok sevdim. Tür bakımından değil. Konuları abartmadan veren, arkadaşım için herkesi öldürürüm shounenlerinden değil. Oldukça yerinde ve kaliteli.

Konusu: Denji'nin babası ölünce büyük bir borç üstüne kalır ve bunu ödeyebilmesinin hiçbir yolu yoktur. Ancak kurtardığı Pochita isimli iblis köpek sayesinde iblis avcılığı yaparak borcunu azar azar kapatır. Pochita'nın testere güçleri iblislere karşı işe yarıyordur. Denji öldüğünde Pochita kendini feda edip onu diriltir. Fakat Denji artık eskisi gibi insan değildir. O artık Testere Adam!

____

İyi olan seri olarak sıralandırılmamıştır. Hepsi iyi seriler.
 

Dosya Ekleri

  • hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    28,9 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:

Blaziken

Centipat
Katılım
3 Aralık 2020
Mesajlar
3.103
Makaleler
1
Çözümler
5
Yer
Hoenn
Ben de bir öneri yapayım hazır konu açılmış iken.
Toilet Bound Hanako-kun ya da Japonca ismiyle Jibaku shounen Hanako-kun. Manga henüz bitmedi. Hikayesi çok sürükleyici.
Resimler:
images (27).jpeg
images (28).jpeg

Okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
 

Rashmore

Hectopat
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
2.685
Makaleler
53
Çözümler
24
Yer
@bluebard
1. manga'nın altına yazdığın özet zaten tüm vampir hikayelerinin birebir kopyası olduğunu gösteriyor. Vampir modası geçti artık ana konuyu vampir yapan milyon tane kitap/film/dizi var. Ergenleri çekmenin başka yollarına gitmek lazım başarısız bir girişim olmuş.

2. manga yazar değiştirdikten sonra son Star Wars üçlemesi gibi rezalet bir şeye dönüştü. Vakit kaybetmeye bile değmez yani büyük bir hayal kırıklığı.

3. manga aralarındaki en iyisi sanırım. Komedi bakımından hoş gibi duruyordu ama benim tarzım değil pek.

4. manga hakkında özel konuşacağım. Chainsaw Man başlarda çok iyi olan ortalarda acayip sıkıcı ve ilerlemeyen bir hikayesi olan. Sonlardaysa bir anda bağlamaya çalışıp ortalama bir şekilde bitiren bir manga. Manganın ortasında olan savaşların çoğunun bir anlamı bile yok.
Mangadaki çoğu karakteri hatırlayamıyorsun bile. Karakterlerin çoğu daha düzgün tanıtılmadan ölüyor.
"Göğüslere ellemek istiyorum" mottosuyla manganın sonuna kadar bir ergen fan servisiyle yürüdü seri.
Savaşlarda çizimleriyle etkilese de Denji'nin tüm savaşlarının birbiriyle aynı olması çok sıkıcıydı.
Devamı gelince son durum değerlendirmesi yaparım ama şu anda benim için ortalama altı bir seri.
 
Yukarı